« Tagasi

Hiiumaad külastas Jaapani saarteorganisatsioon

Reedel väisas Hiiumaad Jaapani saarteorganisatsiooni delegatsioon, kes tuli tutvuma Eesti saarte eluoluga. Külalisi võtsid vallamajas vastu vallavolikogu esimees Aivar Viidik, SA Hiiumaa Sadamad juht Sven Kriggulson ja sotsiaaltööspetsialist Kairi Priit. Aivar tutvustas saare omavalitsussüsteemi, eelarvet, majandust, arengukava ja -projekte. Sven tutvustas Hiiumaa sadamate ajalugu, viimaste aastate suuri investeeringuid ja arenguid ning sadamate kui Hiiumaa väravate olulisust. Kairi rääkis sotsiaalvaldkonna toetustest ja teenustest. 

Seejärel liikusid külalised Hiiumaa tarbijate ühistusse, kus juhataja Kaja Antons tutvustas Hiiumaa Köök ja Pagari tootmist ja tegemisi. Jaapanlastele pakkus kohaliku ettevõtlusega vahetult tutvumine suurt huvi. 

Pärastlõunal võtsid turismiinfokeskuses jaapani külalisi vastu turismiinfospetsialist Kersti Viiol ja turismi- ja turundusspetsialist Anne-Ly Torstensson, kes rääkisid saare turismimajandusest- ja poliitikast, väärtuspõhisest ja jätkusuutlikust turismist ning elu- ja külastuskeskkonna omavahelisest suhtest. Seejärel viisid Kersti ja Anne-Ly külalised Kärdla ringkäigule, et jaapanlased saaksid Hiiumaa elukeskkonna, ettevõtete ja arenguobjektidega tutvuda värskes sügiseses õhus jalutades. Võõrustajad jalutasid külalistega kooli ja nukuteatri juurest läbi linnapargi, kus näitasid ka Kärdla kirikut. Hausma välisjõusaali juurest liiguti Kärdla sadamasse ja edasi Rannapaargusse. Tagasiteel kesklinna poole nägid külalised sotsiaalkeskuse ehitusjärgus erihoolekodu ja lasteaeda ning astusid sisse ka Kristi Kuurme keraamikakotta ning ringkäik lõppes keskväljakul.

jaapanlased maitsesid arteesiakaevuvett