« Tagasi

Hiiumaa spordikeskuse nimi sai kindlaks

Juuni algul kutsus vald üles pakkuma nime uuele rajatavale spordikeskusele – eesmärgiks leida nimi suve jooksul, et nüüd, projekteerimise lõppfaasis saaks projekteerija nime lahenduse kujundada maja fassaadile või ette. 

Erinevaid nimevariante pakuti kokku seitse: Kärdla Põllumäe Spordikeskus, MERI JA PÄIKE, Spordikeskus Toivo, Peetre spordikeskus, Hiiu väe keskus, Dagö spordihall ja Hiiumaa spordikeskus. Suur tänu kõigile nime pakkujatele – vald võtab teiega ühendust, et anda üle sportlik kingitus. 

Vallavalitsus pani kõik nimevariandid rahvahääletusele, kus vallakodanikud said Hiiumaa mobiilirakenduse või telefoni teel anda oma hääle. Nimekonkursil osales 156 inimest: 155 äpi kaudu ja üks telefoni teel. Ülekaalukalt võitis 66 häälega nimi Hiiumaa spordikeskus, teine oli 37 häälega Dagö spordihall ja kolmas 20 häälega Meri ja päike. Vallavalitsus kinnitas hääletustulemuse: Kärdlasse Põllumäele rajatav keskus hakkab kandma nime Hiiumaa spordikeskus. 

Järgmisel aastal hakatakse Kärdlasse ehitama kaasaegset Hiiumaa spordikeskust. Uues keskuses saab mängida erinevaid pallimänge, käia jõusaalis ja rühmatreeningutes, tegeleda kergejõustikuga ja mängida tennist. Lisaks spordikoolile kolib hoonesse ka noortekeskus ja mudeliklubi.

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis