« Tagasi

Kärdla trummide postid saavad värske ilme

Esmaspäeval, 12. augustil alustatakse Kärdla väikeste sildade ehk trummide piirdepostide parandustööde ettevalmistustega. Tööde käigus eemaldatakse vana mõranenud krohv, pannakse peale värske krohv ja postid lubjatakse valgeks.

Kärdla sillapiirete remont oli ka üks aasta alguses kaasavale eelarvele esitatud ettepanekutest. Ettepaneku esitaja Harda Roosna tõi välja, et korda tehtud Kärdla trummid võiksid olla linna ehteks ja tunnusmärgiks, kuid sillapiirded on lagunenud ning hooldamata.

Kärdla sildade puupiirded on enamik juba järgemööda korda tehtud, mõnda ootab ees veel värvimine. Nüüd saavad uue krohvikihi Marditrumm, Balli trumm, Hõbetrumm, Liivatrumm, Nuutri trumm, Valli trumm, Koidu ja Metsa tänava trummid ning Tiigi ja Allika ristis kaks trummi. Parandustööd liiklemist ei takista. Rookopli tänaval Näkitiigi juures asuva Suurtrummi tööd jäävad kevadesse, sest lisaks on vaja parandada ka truup ja tee. Ehituse ajal võib läbipääs olla takistatud.

Trummipostid teeb Kärdla osavalla tellimusel korda OÜ Hiiu Ilu ja tööde maksumus on 7000 eurot. Tööde kulg sõltub palju ilmast, kuid plaanitud lõpp on tuleval kevadel.