Spordiveteran Lembit Sauerile avati tänupink

Täna avati Kärdla staadionil pidulikult Hiiumaa spordi suurkuju Lembit Saueri auks temanimeline pink. Sündmusest osa saama ja Lembitut õnnitlema tulid paljud sõbrad, spordiinimesed, hiidlased. 

Lembit Saueril on nii Hiiumaa kui Eesti spordielus olnud imetlusväärne roll juba seitse aastakümmet. Ta saavutas silmapaistvaid tulemusi sprinterina, tulles Eesti meistriks nii täiskasvanute kui juunioride hulgas ning võites medaleid erinevatel meistrivõistlustel. Kolm aastat järjest – 1958., 1959. ja 1960. aastal – valiti Lembit Sauer Hiiumaa parimaks sportlaseks. 

Hiiumaa spordielus on ta tegev olnud alates 1949. aastast algul sportlasena, hiljem õpetaja, treeneri, kohtuniku ja spordiorganisaatorina. Tema teenete loetelus on muuhulgas 1976. aastal Hiiumaa laste ja noorte spordikooli loomine, Kärdla staadioni ning Polgu võimla rajamine ja mitmed maakondlikud ning riiklikud spordisündmused, mille seas ka laupäeval juba 62. korda toimuv Hiiumaa võrkpalliturniir. 2015. aastal ilmus Lembit Saueri sulest raamat „Hiiumaa spordi lugu 1946–1960". 

Lisaks spordile on Sauer alati kaasa rääkinud ka Hiiumaa ja Kärdla elu ning looduse probleemide lahendamisel. Praegu edendab ta saare elu aktiivse Pühalepa vanameeste klubi liikmena. Lembit Saueri tublit tööd on aastate jooksul väärikalt premeeritud. Muuhulgas tunnustas 2003. aastal Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp teda elutööpreemiaga, 2007. aastal sai ta Kärdla linnapreemia ja 2014. aastal andis Hiiu vallavolikogu austatud sporditegelasele Hiiu valla esimese elutööpreemia. Aasta algul tunnustas Hiiumaa vald Sauerit kui teenekat spordielu edendajat, ajaloo hoidjat ja valgustajat. 

Pingi valmistasid Aleksander Vanjuk, OÜ Antes Salesist Ülo Käär ja OÜ Recado Meediast Tenno Telvik. Idee algatajateks olid MTÜ Klubi Pühalepa Vanamehed ja Hiiumaa spordiaktiiv. Toetasid AS DALE LD., Hiiumaa spordiliit, Pühalepa osavald ja Harda Roosna. 

Lembit Sauer ja Pühalepa vanameeste klubi liikmed

Samas staadionil algas täna hommikul ka 62. Hiiumaa võrkpalliturniir 2019. Tervitamas oli Hiiumaa XIII Puhkpillipäevadel osalev Põlva linnaorkester.