« Tagasi

Vallamajad 23. veebruaril suletud

Möödunud nädala vallavalitsuse istungil võeti vastu otsus, mille järgi reede, 23. veebruar on vallavalitsuse ja osavallavalitsuste kõigile teenistujatele vaba päev, mil ametiasutused on suletud. 

Vallavalitsuse ja osavallavalitsuste 40tunnine töönädal on korraldatud selliselt, et reedeti lõunapausi ei peeta ja tööpäev lõppeb siis kell 14. Riigipühade eel on tööpäeva lühendamine kolme tunni võrra kohustuslik. Seega said valla teenistujad 23. veebruaril vabaks kolm töötundi.

Valla hallatavate asutuste juhtidel on vallavalitsuse otsuse järgi õigus oma asutuse tööd samuti selliselt korraldada, et 23. veebruaril saaksid töötajad kodus pidustusteks valmistuda. Ootus lasteaedadele on, et oleks avatud vähemalt valverühm. 

Vallavalitsus otsustas järgida EV100 kodulehel BDA Consulting OÜ poolt algatatud üleskutset teha juubelieelne 23. veebruar vabaks päevaks: 

„Kutsume kõiki tööandjaid ja organisatsioonide juhte Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kinkima töötajatele vaba päeva. Sel päeval saame me mõtiskleda iseenda, riigi ja riikluse üle, osaleda EV100 sünnipäevaüritustel ja valmistada ette peolaud. Me saame olla koos lähedastega ja teha ära… kodutööd. Nii on sünnipäevapäeval võimalus juubelit nautida ilma tormamata.
Vaba päeva kinkimisega tekitame erilise peotunde ja õhustiku, mis loob uue tähenduse töötajate ning tööandjate vahelisele usaldusele.

EAS Ärimentorprogrammi 2017/2018 programmis osalevatel ettevõtjatel tekkis idee väärtustada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustusi tööst vaba päevaga. EV100 sünnipäev on sattunud laupäevasele päevale ja olgugi, et pühale eelnev tööpäev on kolm tundi lühem, lisaks olulist pidulikkust terve vaba päev.

Kogu Eesti rahva töövõimelised inimesed annavad igapäevaselt oma panuse meie riigi püsimise, kasvu ja edu nimel. Mina, sina ja tema. Kasvatagem töörõõmu, panustades ka peomeeleolu loomisse!

Jõudu tööle!»