« Tagasi

Kärdla keskväljaku ehitustööd algavad suve lõpus

Kärdla keskväljaku projekteerimistööd on lõpusirgel ja Hiiumaa vallavalitsus kuulutab lähema nädala jooksul välja ehitushanke, mis on avatud 25 päeva. Seega algab ehitamine suve lõpus.

Väljak on liikluseks avatud terve suve – koostöös ehitajaga leitakse lahendused, et ühel ja seejärel teisel väljakupoolel saaks toimuda kahepoolne liiklus kogu ehitusperioodi jooksul. Et kevadhooaeg on haljastustöödeks parim aeg, on ehituse lõpptähtajaks 1. juuni 2020. 🌳🌺🌲🌻🌾

Ehitus algab ettevalmistustöödega, mis tähendab, et eemaldatakse või paigutatakse mujale olemasolevad rajatised – reklaamialused, prügikastid, tänavavalgustuspostid jm. 🗑🚏 Samuti eemaldatakse väljaku keskel kasvav hekk ja elupuud ning ohtlikud vahtrapuud väljaku äärest. 🍁

"Kui veel sügisel oli lootus, et saame ehitusega alustada juba kevadel ja Keskväljak valmib aasta lõpuks, siis paraku on projekteerimine veninud," ütles arenguosakonna juhataja Monika Pihlak. "Keskväljaku ümberehitamine nõuab põhjalikku läbikaalumist ja osapooltega kooskõlastamist. Seega pigem järgime vanasõna „üheksa korda mõõda, üks kord lõika," et avalikkus saaks tulemusest maksimaalselt rõõmu tunda."

Pihlak selgitas, et koostöö kahe erinevatest riikidest pärit projekteerimisettevõtte vahel on osutunud aeganõudvamaks, kui ükski osapool oleks osanud ette näha. Keskväljaku eskiisi ja eelprojekti tegi arhitektuurikonkursi võitja, Göteborgis asuv ettevõte Mareld landskapsarkitekter AB ning insenerosad projekteeris OÜ Skepast&Puhkim.

Pihlak lisas, et Keskväljakuga piirnevate kinnistute omanikelt on tulnud projekti muudatusettepanekuid seoses ehitustöödega nende kinnistutel.

"Hiiumaa ettevõtjate mõistetav soov on olnud, et suvisel tipphooajal toimuv ehitus ei tohi segada Kärdla suvist melu," ütles Pihlak ja lisas, et plaanitav ajagraafik võimaldabki selle sooviga arvestada. "Lisaks saavad ajavaru ka ehitajad, kes saavad oma töid optimaalses tempos plaanida."

Kärdla keskväljak