« Tagasi

Torm põhjustab voolukatkestusi ja on muutnud teeolud ohtlikuks

Elektrilevi andis teada, et täna hommikul tõusma hakanud tuul on murdnud puid liinidele ja seetõttu on tõusnud rikete arv. Kella 8.20 seisuga on Hiiumaal vooluta 743 klienti.
 
Elektrilevi sõnul kasvab rikete arv prognooside kohaselt lõunani, sest tuul tõuseb veelgi. Hetkel komplekteeritakse brigaade ja alustatakse lokaliseerimistega. Taastamistöid saab Elektrilevi sõnul alustada, kui tuul vaibub ja on ohutum.
 
Päästeameti Lääne päästekeskuse Hiiu-Läänemaa piirkonna juhataja Hannes Aasma andis teada, et Hiiumaal on tormist juba eriti kahjustada saanud Kõrgessaare piirkond, kus teedele on langenud puid ja ka liinibussid on seetõttu graafikust maha jäänud. Seejuures rõhutas Aasma, et kõrvalteed on väga libedad ja liigeldes tasub olla äärmiselt ettevaatlik.
 
Riigi Ilmateenistus hoiatab, et esmaspäeva varahommikust alates tõuseb taas tormituul, lisandub lörtsisadu ning teeolud muutuvad väga halvaks. ⚠️Veendu, et koduõues midagi lendu ei saa minna ning et oled valmis potentsiaalseks elektrikatkestuseks. Liikluses ole väga ettevaatlik või lükka sõit võimalusel hilisemaks. ☝️
 
Pildil Elektrilevi kaart Hiiumaa elektrivõrgu olukorrast täna hommikul kell 9.