« Tagasi

Alustab vanemlusprogramm Imelised aastad

Hiiumaal alustab esimest korda Hiiumaa vallavalitsuse ja TAI kaasfinantseeringul vanemlust toetav programm "Imelised aastad".

Tõenduspõhist programmi „Imelised aastad" (ingl k The Incredible Years) on rakendatud ligikaudu 30 riigis. Tegemist on rahvusvahelise koolituste süsteemiga, mis on aidanud vähendada laste käitumisprobleeme paljudes riikides ning mille tulemuslikkus on tõestatud. Vanemlusprogrammi eesmärk on aidata lapsevanematel arendada tõhusaid strateegiaid, et ennetada ja tulla toime laste käitumisprobleemide ning arenguküsimustega. Tänu õpitule oskavad vanemad vältida stressi tekitavaid olukordi, leida tuge ning saada hakkama raskustega laste kasvatamisel.

Programm algab Hiiumaal jaanuari teises pooles ja on osalejatele tasuta. Osalema oodatud on lapsevanemad üle Hiiumaa – kokku saab osaleda 14 täiskasvanut. Peredele on transport ja soe toit ning lastehoid tagatud. Hiiumaa grupijuhid on Diana Männamaa ja Marge Filipenko. Huvi korral lisainfo lastekaitsespetsialistilt: carol.kirss@hiiumaa.ee ja 5395 9537.