« Tagasi

Euroopa päev on emadepäeval

Euroopa päev 9. mail on tänavu ühtlasi ka emadepäev. Sel puhul kaunistab kell 9–18 Kärdla, Tallinna, Jõhvi, Narva, Põlva, Võru, Pärnu, Haapsalu ja Kuressaare keskväljakut kasvavatest võõrasemadest lillevaip.  

Lillevaiba moodustavad potililled kingib Europe Direct Hiiumaa meeskond veel samal õhtul neile emadele, kes on sel aastal emadepäeval tööl ning teinud kogu kriisi ajal suure koormusega tööd haiglates, politseiametis, lasteaedades, hooldekodudes. 

Pühapäeval kell 12 tervitavad Kärdla keskväljakul hiidlasi Tšehhi suursaadik David Král ja Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja. 

Hiiumaal on alates maikuust taas Euroopa Liidu teabekeskus: @Europe Direct Hiiumaa teeb Euroopa Liidu kohalikele inimestele kättesaadavaks ja kaasab liidu tuleviku teemalistesse aruteludesse. 

Europe Direct Hiiumaa kuulub Eestis tegutsevasse Europe Directi võrgustikku, mis omakorda on üleeuroopalise võrgustiku liige. Võrgustikku haldab Euroopa Komisjon (https://ec.europa.eu/estonia). Hiiumaal on partneriks Hiiumaa vallavalitsus.