« Tagasi

Hiiumaa aasta sotsiaaltöötajad: Marge Laid ja Talvi Kuimets

Täna tähistasid rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva Hiiumaa sotsiaaltöötajad. Pidulikul koosviibimisel Palade põhikoolis pärjati aasta sotsiaaltöötaja aunimetusega Hiiumaa Puuetega Inimeste Koja tegevusjuhendaja Marge Laid ja Hiiu Valla Sotsiaalkeskuse koduhooldustöötaja Talvi Kuimets.

Marge Laidi kohta on tunnustusavalduses öeldud, et ta on naine suure algustähega. Tema olemises on näha isetegemise rõõmu, värvikust ja elurõõmu. Marge on tegelenud erivajadustega inimestega juba 10 aastat. Tal jätkub tähelepanu ja head sõna igale kliendile. Klientidega töötamisel ei kao tema näolt naeratus kunagi. Ta leiab iga kliendi jaoks tema motivaatori ja võimekuse ning on taganud pikaajalise koostöö kõikidega.
Marge sõnade hulka ei kuulu kunagi "ei saa" "ei tee", alati ta leiab võimaluse koostööks. Tema jaoks on alati koht pereväärtustel, mida annab edasi ka oma klientidele. 
Lisaks heale kuulamisoskusele, positiivsusele ja leidlikkusele on tema suureks andeks käsitöö, mida hindavad kõrgelt ka kogukonna inimesed. Marge olekus ei ole grammigi märku väsimusest: rõõmsalt ja julgelt läheb ta vastu igale uuele aastaringile.
Tunnustame Marget kui pikaajalist tegevusjuhendajat, kes on väga hea meeskonnatöötajana loonud sõbraliku ja üksmeelse Emmaste-Käina tegevusgrupi. Tema ideed ja teostused arvestavad alati klientide võimekuse ja motivatsiooniga.

Talvi Kuimetsa kohta on tunnustusavalduses öeldud, et ta on inimene õiges kohas ja hooldustöötajaks sündinud. Temaga on turvaline koostöös olla eakal, eakate lähedastel ja ka tööandjal. Talvit saab alati usaldada. Ta oskab näha olukordi õiges valguses ja võtta vastu otsuseid – teenuse saaja jääb alati esikohale. Ei pelga keerulisi olukordi, säilitab rahu ja seeläbi jõustab ka kliente. Hea autojuht – Kärdla kitsastel tänavatel ja õueväravatel manööverdamine tuleb tal välja kutselise autojuhi tasemel.
Hiiumaa sotsiaaltöötajad