« Tagasi

Hiiumaad külastab sotsiaalkaitseminister

Hiiumaa visiidil viibib sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, kes külastas täna Hiiumaa sotsiaalkeskuse Kärdla, Kõrgessaare ja Kõpu tegevuskohti ning kohtus vallamajas Kärdlas sotsiaaltöötajatega.

Ministri visiidi esimene osa möödus Kärdlas, kus ta külastas Hiiumaa sotsiaalkeskuse Pargi kodu, tegevustuba ja erivajadustega laste kompetentsikeskust.

„Hiiumaad tuleb tunnustada ja esile tõsta mitme algatuse poolest. Esiteks on hiidlased rajanud arhitektuurikonkursi korras Kärdlasse imeilusa ja tõepoolest ka koduse erihoolekande maja, kus pakutakse nii kogukonnas elamise teenust kui ööpäevaringset erihooldusteenust," ütles minister Riisalo. "Niisamuti on hiidlased kinnitanud, et erivajadusega inimene on nende kodusaarel oluline kogukonna osa. Ei saa märkimata jätta ka COVID-19 tervisekriisis alguse saanud uudsel viisil korraldatud toidu- ja esmatarbekaupade kojukannet, mis tekkis küll kriisi ajendil, kuid lihtsustab täna olulisel määral koduhooldustöötajate töökorraldust," tõi minister esile mõned hea praktika näited Hiiumaa vallast.

Minister külastas ka Kõrgessaare päevakeskust, tutvus Kõpus Noortekodu tegemistega ja Kõpu pansionaadiga.

Pühapäeval, 20. mail kell 12 helisevad üle kogu Eesti COVID-19 tõttu lahkunute mälestuseks kirikukellad. Nii sotsiaal-, sise- kui haridus- ja teadusministeerium ja erinevad liidud ning nõukogud kutsuvad Eestimaa inimesi üles istutama sobivasse kohta kas mälestuspuu või külastama jaanipäeva nädala raames erinevaid kirikuid, mille uksed külastajatele mälestamiseks avatud on.

Hiiumaal istutatakse mälestuspuu pühapäeval kell 11 Hiiumaa sotsiaalkeskuse Pargikodu õuele, kus saavad sõna sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, keskuse juht Riho Rahuoja ja Kärdla osavalla vanem Triin Masing. Mälestussündmuse raames kutsutakse üles mälestama lahkunuid ja avaldama tänu tervisekriisist enim mõjutatud eesliinitöötajatele.

Aitäh tulemast, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo!