« Tagasi

Hiiumaal on juulist maakonnaliinibussidega sõitmine tasuta

Hiiumaa maakondlikes bussiliinides sõitmine on alates 1. juulist 2018 kõigile tasuta.

Maakondlikud bussiliinid on kõik Hiiumaal liikuvad liinibussid peale kaugliinide, mis kulgevad Tallinnasse (nr 702, 704, 705 ja 870). Tasuta bussid tunneb ära vastava märgistuse järgi – esiaknal on sellekohane silt.

Bussis tasuta sõitmiseks on kaks võimalust. Reisija peab sõidu registreerima bussi sisenemisel valideerimiskaardiga või saama  bussijuhilt nn nullpileti. Registreerimine on vajalik selleks,  et vallal oleks võimalus teada, millistes suundades liigutakse. See annab võimaluse analüüsida sõitude statistikat ja teha reisijatele paremaid otsuseid liinivõrgu ümberkujundamiseks.

Soovitame reisijail soetada plastist valideerimiskaardid, mis on püsisõitjatele juba ammu tuttavad ja pidevalt bussiga sõites keskkonnasõbralikum lahendus. Kaarte saab osta Selveri infoletist, kõigist Hiiumaa Coop kauplustest, bussijaamast, ja GoBus bussijuhtidelt. Kaart maksab 2 eurot. Müügil olevad ühiskaardid võivad väljanägemiselt ja värvilt erineda, aga tasuta bussides kasutamiseks sobivad nad kõik. Hiiumaal tasuta sõitmiseks sobib ka Tallinna ühiskaart ehk nn roheline kaart. Kui reisijal pole valideerimiskaarti, siis annab bussijuht talle paberil nn nullpileti.

Valideerimiskaarte maakonnaliinidel sõiduks isikustama ei pea. Küll aga on soovitav kaart reisija isikukoodiga siduda ehk isikustada juhul, kui reisija soovib kasutada ka tasulisi busse, nt GoBusi kaugliine. See annab võimaluse kasutada sama kaarti pileti eest tasumisel (juhul, kui kaardile on eelnevalt raha kantud) ja ka teatud soodustusi  – näiteks GoBusi pilet on taolise kaardiga ostes 5% soodsama hinnaga.

Nii maakonna- kui ka kaugliinide bussid sõidavad alates juunist suvise sõiduplaani alusel, mis on leitav maakonnaportaalis www.hiiumaa.ee/transport/ ja valla kodulehel vald.hiiumaa.ee/bussid

Telefoni teel saab täpsemat infot tööpäeviti kell 8–17 Hansa Bussiliinidest (tel 452 8950) või Kärdla bussijaamast (tel 463 1188).

Bussiliinide info 24h: www.peatus.ee.

Meeldivaid bussisõite!