« Tagasi

Kõrgessaare sotsiaaltööspetsialistina alustas Pille Näksi

17. juunist alustas Kõrgessaare sotsiaaltööspetsialistina Pille Näksi, kes viimased kolm aastat töötas Käina koduhooldajana. Pille Näksi

Näksi ütleb, et sai selle aja jooksul hea ülevaate kohaliku omavalitsuse töökorraldusest ja sotsiaaltöö olemusest. 2015. aasta sügisel asus Näksi õppima Haapsalu kutsehariduskeskusesse, mille lõpetamise järel sai kutsetunnistuse hooldustöötaja tase 4.  Mullu sügisest õpib ta edasi Tallinna ülikoolis sotsiaaltöö erialal.

"Mulle väga meeldis mu töö koduhooldajana ja inimesed, kellega koos töötasin ja keda aitasin," ütles Näksi. "Inimese jaoks on oluline elada oma kodus võimalikult kaua ja koduhooldajana ma sain neile seda võimaldada," lisas ta.

Näksi ütleb et sotsiaaltöö sobib talle, sest ta tahab inimesi aidata. "Tahan seista inimeste eest, kes ise ei oska või ei saa erinevatel põhjustel seda teha. Tahan julgustada inimesi abi otsima ja kui mina ei saa neid aidata, siis saan neid suunata sinna, kus nad saavad endale vajalikku abi," lisas ta.

Nüüd on Pille Näksi valmis väljakutseteks, mida pakub töö sotsiaaltöö spetsialistina Kõrgessaare osavallas. Tema telefoninumber on 5855 3736 ja meiliaadress pille.naksi@hiiumaa.ee.