« Tagasi

Kõrgessaare üürimaja eskiisprojekt valmis

Kõrgessaare osavald otsustas Kredexi abiga renoveerida Sadama tee 6 hoone ja teha sellest üürimaja. Kuna Kredexi vastav programm on pausile pandud, on tööd üürimajaga veninud. Nüüdseks on aga arhitektuuribüroo OÜ LIVE Architects valmis saanud Kõrgessaare üürimaja eskiislahenduse. 

Varasemalt on ettevõte keskendunud peamiselt väikeelamute arhitektuurile. Hiiumaa juured ning ammune piirkonna hoonete imetlus viisid arhitektid aga Sadama tee 6 üürimaja projekteerimise pakkumise ja töö teostamiseni.  

Projekti eesmärk on olemasolevale Sadama tee väärikale arhitektuuriansamblile lisada uut linnaehituslikku ja sotsiaalset kvaliteeti. Muuta seni ajahambast puretud hoone esinduslikuks ja vaoshoitult elegantseks pärliks, ning mis perspektiivselt võiks kujuneda maamärgiks nii kohalikule inimesele, kui külastavale turistile. Ühtlasi on oluline kvaliteetse ning kaasaegse üüripinna loomine selle mugavuste ja hüvedega, kus ruumiplaneering on funktsionaalne, avar ja valgusküllane ning kus inimene end hästi ja koduselt tunneb. Arhitekti süda jäi saavutatud tulemusega küll rahule ning loodetavasti kõnetab perspektiiv nii kohalikku elanikku kui tulevast kasutajat. 

Eskiisprojektile järgneb ehitusprojekti tellimine, mille eeldatav valmimine võiks olla 2022a lõpuks. Renoveerimise rahastusmudeleid ja võimalusi vaatab Vallavalitsus ja volikogu tulevaste eelarvetega. Kindlasti on vajadus lisakapitali kaasamisele, olgu selleks siis erakapital või riik.  

Üllar Laid 
Abivallavanem