« Tagasi

Kultuurispetsialistina alustas Eve Ellermäe

Juunis alustas Hiiumaa valla kultuurispetsialistina Eve Ellermäe.  

Eve on pärit Hiiumaalt. "Pärast põhikooli ärakaranud ja hiljuti kodusaarele tagasi tulnud hiidlane," ütleb ta enda kohta. 

2002. aastast on Eve töötanud muuseumides. Esmalt Tallinnas Eesti ajaloomuuseumis, seejärel 10 aastat Setomaal Obinitsa muuseumis. "Setomaale elama minnes märkasin pisukest sarnasust Hiiumaaga, kuidas kohalikku elanikku ära tunda – samasuguse stoilisusega nagu hiidlased praamijärjekorras, veetsid aega ka setod Venemaale minnes toonases piiriületusjärjekorras," rääkis Eve. 

Eve sõnul on kultuur kõikjal, meie sees ja ümber – see on inimeseks olemise viis: "Kultuuriruum, kus oleme üles kasvanud, määrab paljuski selle, kuidas mõtleme ja käitume. Kaunid kunstid on oluline osa kultuurist, mis aitab meil tõusta kõrgemale argiaskeldustest."  

Mandril elades igatses Eve tihti kaht asja – merd ja hiidlaslikku huumorit: "Nüüd on rõõm kohata aeg-ajalt ka inimesi, kes mõnusalt "laulavad", olgu hiiu keelt või riigikeelt." 

Eve sõnul eeldavad kultuurispetsialisti tööülesanded nii empaatiavõimet, konkreetsust kui ka oskust näha korraga suurt üldpilti ja väikseid detaile. "Viimase oskuse eest pean tänama nii Tartu ülikooli kui elukooli. Usun, et ka keerulistes olukordades on võimalik jõuda heade lahendusteni ning ka esmapilgul ootamatud ideed võivad saada tegelikkuseks," rääkis Eve. 

Evele meeldib väga lugeda, teatris käia ja häid filme vaadata. Vaba aja sisustamisel on talle suureks abiks kaks lasteaiaealist poisipõnni. Kokku kasvab Eve peres neli last. 

Tere tulemast, Eve! 🤩 

Fotol Eve Ellermäe poja Pauliga.