« Tagasi

Pilvi Post: Olen aastatega kiirelt ja palju arenenud

Jätkame artiklite sarjaga, kus tutvustame Hiiumaa avaliku sektori töötajaid ja nende tööd. 

Pilvi Post on Emmaste osavalla maa- ja ehitusspetsialist. Oma tööd on ta teinud nüüdseks juba 30 aastat. Pilvi alustas 2. jaanuaril 1992 esmalt Emmaste külanõukogus ning jätkas sama aasta 30. aprillil loodud Emmaste vallas.  

Kui Pilvi 1992. aastal tööd alustas, oli tema põhirõhk maareformil. Ehitusvaldkond sai osaks tema ametikohast 2006. aastal ning hiljem lisandusid ka planeeringud.  

Kõik, mis puudutab Emmaste osavalla maa ja ehitusega seonduvaid küsimusi, käib Pilvi laualt läbi. "Minu ampluaa on küllaltki lai," tõdes ta. Pilvi lisas, et tema fookus on peamiselt kinnistu omanikel. Samas tegeleb ta ka osavalla suuremate projektidega, näiteks praegu käimasoleva Emmaste kooliventilatsiooni hankemenetluse ja ehituslubadega tegeles tema. "Alati, kui keegi nõu tahab, siis arutame ja leiame lahenduse," ütles Pilvi. 

Pilvile ei meeldi tööjärge ees hoida: "Ma ei ole seda sorti, et korjan endale tööd lauapeale hunnikkuse. Kui on võimalik kohe ära teha, siis ka teen. Ma ei kannata omal seda nö tööjärge ees." Tema sõnul on küll menetlusi, mis pikemalt aega võtavad, aga talle on lihtsalt loomupärane kõik kohe ära teha.  

Tunneb Emmaste piirkonda läbi ja lõhki 

"Mulle meeldib, et 30 aasta jooksul olen saanud nii palju kogemusi. Kui alustasin polnud arvutit ja kõik maamaksud tuli näiteks teha käsitsi paberil – areng on niivõrd kiire ja tohutu olnud," oli Pilvi rahul, et on aastatega palju kogemusi omandanud.  

"Elu on mulle erinevaid huvitavaid väljakutseid pakkunud, läbi mille olen palju kogemusi ja  tarkusi omandanud, võimalusel võtaksin mõne väljakutse veel vastu," ütles Pilvi. 

Pilvi tunneb pimesi Emmaste piirkonda ja inimesi ning see teeb tema töö kordades lihtsamaks. "Ma ei lähe vabatahtlikult teiste osavaldade ehitusspetsialiste asendama, sest ma ei tunne nende piirkonda. Inimesed ootaks minult sama kiiret reageerimist nagu Emmastes, aga ma ei ole suuteline seda tegema – mul on vaja tausta, et saaksin üldse asjaga tegelema hakata," rääkis Pilvi.  

Oma tööga on Pilvi rahul, sest see on piisavalt mitmekesine: "Iga päev on midagi uut, see ei ole üksluine." Maa- ja ehitusspetsialist tunneb, et oma peaga mõtlemine ja töö tegemine sobib talle. Kuskil tehases näiteks Pilvi end töötamas ette ei kujutaks.  

Pilvi oli eelmisel aastal ametis ka Emmaste osavalla vanema asendajana. "Töötasin topelt, ehk isegi veel suurema koormusega kui tavapäraselt, aga see aasta läks kiirelt ja ma ei saanudki aru, kui see juba läbi oli – koguaeg oli midagi teha, üks asi sai valmis, kolm probleemi tuli asemele. Pidin kiirelt mõtlema, tegutsema, nõu andma ja see meeldis mulle," ütles Pilvi ja tõdes, et sai hakkama, aga üle aasta seda tööd teha ei tahaks. Tänaseks on Pilvi oma tavapärases töörütmis tagasi. 

Armastab palju looduses viibida 

Pilvit motiveerib mitmekesine töö ja meeldiv töökeskkond kohalikus omavalitsuses, mille kaudu on võimalik Hiiumaad arendada. Kuid eelkõige teevad teda õnnelikuks ning motiveerivad oma kodu ja lastega tegemised, millele Pilvi alati südamega kaasa elab – olgu see siis vanema poja puhul pillimäng erinevate kollektiivide koosseisus või noorema poja valmistatud köögimööbel või muu puidust toode.  

Vabal ajal meeldib Pilvile veeta aega maksimaalselt õues. Kontoritöö on tema jaoks raske – aju on siis küll värske, aga keha vajab liikumist: "Tasakaal peab olema ja kodus olengi peamiselt väljas. Nii ma tunnen ennast hästi ja lähen igal hommikul rõõmuga tööle." Lisaks aitab Pilvi ka oma nooremat poega nende koduses puidutöökojas. 

Pilvi tunneb, et tööle minek pole tema jaoks kohustus. Maareformi aegadel oli Pilvil küll ka hetki, kus mõtles mütsi nagisse panna ja ära minna. Ta leiab, et raskem periood tema töös on ilmselt nüüdseks möödas. 

Peamiselt kulubki Pilvi vaba aeg kodu ja majapidamise peale. Talle meeldib veel ka koeraga tegeleda ja rattaga sõitmas käia.  

Pilvi oli kunagi ka kõva võrkpallur, lisaks meeldib talle laulda: "Kuulmist mul on ja viisipidamist ka. Üks poeg mängib pilli ja soovin, et ta ka mind mängima õpetaks – see on asi, mille tahaks veel ära õppida." 

Foto: Tuuli Tammla