« Tagasi

Seminar „Minu ja minu organisatsiooni roll jätkusuutlikus arengus“

Juunis 2018 alustas Hiiumaa ametikool rahvusvahelist koostööprojekti "Täiskasvanuharidus UNESCO Biosfäärialadel – Eesti, Läti, Rootsi koostöövõrgustik". Projekti eesmärk on analüüsida jätkusuutliku arengu senist käsitlemist täiskasvanuõppes, erinevates õppekavades ja haridusprogrammides ning leida uusi rahvusvahelisi kontakte täiskasvanuõppe mitmekesistamiseks. Lisaks katsetame projekti käigus erinevaid õppemudeleid, mida tulevikus erinevate koolituste või tasemeõppe õppekavade puhul edasi arendada.

Kutsume kõiki huvilisi projekti kokku võtvale põnevale seminarile 7. ja 8. märtsil Suuremõisa lossis, kus räägime enda ja oma organisatsiooni rollist jätkusuutlikus arengus. 7. märtsil käsitleme teemat praktilisel koolitusel "Biomajandus köögis – kohalik tooraine, low-waste põhimõtted ja valikud serveerimisel". Koolitust viib läbi Kuressaare ametikool. 8. märtsil leiab aset avatud seminar mitmete põnevate ettekannetega nii partnerriikidest kui Eestist. Seminaril soovime edasi anda praktikute, õppijate, pedagoogide ja teadlaste vaate teemale. 

Arutleme, kuivõrd sobitub plastitööstus biosfäärialale ja mida saab täna plastitööstus omalt poolt pakkuda kogukonnale, et toetada rohemajanduse kuvandit, räägib ettevõtja Kulvo Pendra. 

Jonas Nahkor tutvustab Tallinna ülikooli ökoloogia instituudi poolt välja töötatud interaktiivset tööriista – rohepeeglit, millega saab mõõta oma kooli jätkusuutlikku majandamist. 

Litorina rahvaülikooli õpilased toovad oma kooli näitel välja, kuidas jätkusuutlikku käitumist juurutada multikultuurses koolikeskkonnas. 

Ülikooli mõjust ja rollist jätkusuutliku kogukonna arengus räägib Vidzeme rakenduskõrgkooli õppejõud Anda Arklina. 

Viimaseid uuringuid ja teadustöid jätkusuutliku arengu toetamiseks tutvustab Eesti maaülikooli tehnikainstituudi direktor Margus Arak. 

Projekti partnerid on Hiiumaa ametikool ja Kuressaare ametikool, Litorina Folkhöjskola Rootsist ning MTÜ Põhja-Vidzeme Biosfääri kaitseala toetuseks Lätist. Projekti rahastab programm Nordplus Adult. Kõiki partnereid ühendab sarnaste väärtustega elukeskkond – õppimine ja töötamine biosfääri programmialal. 

Oleme harjunud nägema õppegruppe lasteaedadest ja üldhariduskoolidest, kes koguvad teadmisi vee- ja metsaelustikust, prügi sorteerimisest, kompostimisest. Keskkonnaprobleemid on aga tänaseks niivõrd käega katsutavad, seadused meie endi jaoks nii kiiresti muutumas, et meil ei ole oma elukeskkonna püsimise küsimustes aega oodata põlvkonnavahetust. Ka täiskasvanuharidus peab võtma muutustele kaasa aitamisel selgema vastutuse. 

Ootame kõiki, keda teema kõnetab, 7.–8. märtsil seminarile "Minu ja minu organisatsiooni roll jätkusuutlikus arengus". 

Täpse ajakava leiad Hiiumaa ametikooli kodulehelt ja seminari Facebooki sündmuse kaudu.