Hiiumaa Spordikeskus

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega asub Kärdlas aadresil Põllu 27. 

Hiiumaa spordikeskus on kolmekorruseline ja 6900 ruutmeetril: majas on täismõõtmetes korvpalliväljak ning kolme väljakuga tennisehall. Kasutada saab kaasaegset jõusaali, kergejõustikuala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni 60meetrisel rajal. Lisaks on hoones koha leidnud noortekeskus, spordilaagreid ja võistlejaid majutav hostel ning helistuudio. 

Spordikeskuse juures on välialad: kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, korvpalli ja võrkpalli väliväljakud, skatepark, kiiged ja mänguväljak. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".  

Hiiumaa spordikeskuse ehitustööd teostas OÜ Ehitus5ECO. 

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis

« Tagasi

Anna oma hääl spordikeskuse nime valimisel!

Järgmisel aastal hakatakse Kärdlasse ehitama kaasaegset Hiiumaa spordikeskust. ‍Uues keskuses saab mängida erinevaid pallimänge, käia jõusaalis ja rühmatrennides, tegeleda kergejõustikuga ja mängida tennist. Lisaks spordikoolile kolib hoonesse ka noortekeskus ja mudeliklubi. 

Kuu aega tagasi kuulutas Hiiumaa vald välja nimekonkursi, et leida keskusele vääriline nimi. Nüüd osalevad parimad ettepanekud rahvahääletusel.  

Aita valida nendest parim! Selleks mine Hiiumaa äppi ja leia üles kaart "Vali spordikeskusele nimi!" või anna teada oma lemmikust vallavalitsuse sekretärile, helistades numbril 463 6082. Igal ühel on üks hääl! 

Äpp laadi alla siit - https://vald.hiiumaa.ee/hiiumaa-mobiilirakendus
 
1. Kärdla Põllumäe Spordikeskus 
2. Meri ja päike – Toivo Pruuli mälestuseks 
3. Spordikeskus Toivo – Toivo Pruuli mälestuseks 
4. Hiiu väe keskus 
5. Peetre spordikeskus – Taavi Peetre mälestuseks 
6. Hiiumaa spordikeskus 
7. DAGÖ spordihall 

Hääletamine lõpeb 17. juulil kell 23.59!