Kaasav eelarve

Hiiumaa valla kaasav eelarve on ellu kutsutud avalikult kasutatava investeeringu tegemiseks või ürituse korraldamiseks Hiiumaa elanike ettepanekute alusel. Elanikel on võimalus kaasa rääkida, kuidas kasutada valla aasta eelarvest 50 000 eurot nii, et see teeks heameelt ning oleks kasulik võimalikult paljudele elanikele. Kaasavat eelarvet rakendatakse osavaldade põhiselt, millest iga osavalla osa suuruseks on 10 000 eurot.

Kuidas see toimub?

Kõik Hiiumaa elanikud saavad kaasavas eelarves ettepanekuid esitada. Vastavalt volikogu poolt seatud eesmärgile saavad ideedeks olla investeeringuprojektid või ürituse korraldamine. Kaasava eelarve tulemusel elluviidav idee peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses või suunatud avalikkusele (üritus) ning ettepanek ei tohi tekitada ebamõistlikku kulu valla järgnevate aastate eelarvetele. Idee teostamise minimaalne hinnanguline maksumus saab olla 1000 eurot ja maksimaalne maksumus 10 000 eurot.

Kaasav eelarve 2021 ootab ettepanekuid hiljemalt 21. septembril 2020.

 

Kaasava eelarve objektid

Kaasava eelarve paremusjärjestuse võitnud ettepanekud:

2016 – päikesepaneelidega tänavavalgustid Emmaste bussipeatustesse

2017 – Emmaste keskuse parkla

2017 – Kärdla välijõusaal

2017 – Kõrgessaare noortemaja, raamatukogu ja lasteaed „Vigri" juures asuv parkimisplatsi ja juurdepääsutee asfalteerimine

2018 – Tärkma sadama tee ja teiseks jäi päikesepaneelidega tänavavalgustid bussipeatustes (osaline rahastus)

2018 – Kärdla nukuteatri rekonstrueerimise toetus

2018 – Näkitiigi puhastamise toetus

2019 – Emmaste tenniseväljaku renoveerimine

2019 – laste mänguväljak Kärdla linnaparki

2019 – Reigi pastoraadi rekonstrueerimise toetus

2019 – bussiootepaviljon Käina kooli juurde

2019 – välijõusaali rajamine Padarimäe piirkonda

2019 – madalseiklusrada Palade külla Staadioni ja Spordiväljaku kinnistule

2020 – Nurste krossiraja korrastamine

2020 – Sõru Merekooli purjeõppe jaoks paadi ostmise toetus

2020 – Palade discgolfi rada

2020 – Palade lasteaia õueala uued atraktsioonid

2020 – Kassari mänguväljak

2020 – Kõrgessaare Valitsejamaja renoveerimine

2020 – Ühiskasutatav korvpalliplats Kärdlas

Kaasava eelarve uudised

« Tagasi

Vald külastas Reigi pastoraati

Sügisel kutsus Reigi pastoraadi parendustööde korraldaja Maret Kukkur vallavanema Reili Ranna ja Kõrgessaare osavalla vanema Üllar Laidi külla, et anda ülevaade aasta algul kaasavast eelarvest rahastust saanud kirikumõisas tehtud töödest.

Külalisi soojalt tervitanud Maret tutvustas pastoraadi ajalugu ja hoonekompleksi kuulunud ehitisi ning nende muutumist või kadumist ajas, seal elanud inimesi, lugusid ja legende.

Ta andis ka põhjaliku ülevaate Leaderi programmi projekti- ja kaasava eelarve rahade toel tehtud olulistest uurimis- ning parendustöödest: nende käigus avastatud üllatustest ning ootamatutest takistustest nagu hooletud ehitusvead. Samuti tutvustas Maret võimalikke tulevikuplaane nii pastoraadis kui seda ümbritsevas aias. Üheskoos arutati kirikumõisa kasutusvõimaluste üle.

Vald andis mõista, et Reigi pastoraat on Hiiumaa kultuuripärandina väärt taastamist ja vald on sel teemal jätkuvalt kaasa mõtlemas. Septembri algul sai pastoraadini viiv valla tee ka mustkatte.

Täname sisuka ja sõbraliku vastuvõtu eest!

Vaata pilte!

Loe lisa pastoraadis tehtud töödest: http://bit.do/reigipastoraat2019