Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Algab riskirühmade vaktsineerimine

Hetkeseisuga on Hiiumaa elanikest kaitsesüsti saanud 641 inimest. Kaks doosi ja seega lõplikult vaktsineeritud on 235 hiidlast ehk 2,3% elanikest. Ühe doosiga on vaktsineeritud 4,4% Hiiumaa elanikest. 

Vastavalt riiklikule vaktsineerimiskavale said kaitsesüsti esmajärjekorras meditsiinitöötajad ning hooldekodude elanikud ja töötajad. 

Eelmisel nädalal jõudis järg siseturvalisuse valdkonna töötajate ning õpetajateni. AstraZeneca vaktsiini esimese doosi said koolide, lasteaedade ja Hiiumaa Sotsiaalkeskuse personal, naiste tugikeskuse töötaja ning politsei- ja päästeameti töötajad sh vabatahtlikud. Samuti said kaitsesüsti omavalitsuse sotsiaaltöötajad ning elutähtsa teenuse osutajad. 

Vaktsineerimise viis läbi Qvalitas Arstikeskus, tehes kahe päevaga ligi 350 kaitsesüsti. Teine kaitsesüst tehakse kaheksa nädala pärast, 15.-16. aprillil. 

Täna toimub Hiiumaa haiglas AstraZeneca järelvaktsineerimine neile, kes olid nimekirjas, aga eelmisel nädalal tulla ei saanud. Kokku saab kaitsesüsti 15 inimest. 

Üle 70aastased, kes kuuluvad ülalnimetatud sihtgruppi, aga jäid arsti soovitusel vaktsiini iseloomust tulenevalt vaktsineerimata, jäävad ootama perearstide poolset kaitsesüstimist. 

Nädala lõpuks jõuavad Hiiumaale järgmised vaktsiinisaadetised, mis on mõeldud riskirühma kuuluvatele inimestele, sihtgrupiks on 80-aastased ja vanemad. Esialgu saab iga nimistu 40 doosi. Nende süstimine toimub perearstikabinettides ning inimestega võetakse perearstikeskusest ühendust, et vaktsineerimise aeg kokku leppida. 

Heas koostöös Haigekassa ja Terviseametiga jätkame tööd selle nimel, et Hiiumaal jätkuks kiires tempos elanikkonna vaktsineerimine.