« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 10. mai seisuga

Terviseameti andmetel ei ole Hiiumaal 10. mai seisuga saarel kohapeal mitte ühtegi COVID-positiivset.  

Samas reoveeproov viitab, et viirus lõplikult kadunud ei ole. Kärdlast võetud proovis on viiruseosakeste kontsentratsiooni näitav signaal mõõdukas/tugev ning Käinas mõõdukas.  

Testimine 

Möödunud nädalal tehti Hiiumaal 92 testi koroonaviiruse tuvastamiseks. 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Hiiumaal on esimese vaktsiinidoosi saanud pea 4200 inimest ehk 45% elanikest, mis on Eesti maakondadest selgelt kõige kõrgem suhtarv. 

Hiiumaa haiglas sai neljapäeval kaitsesüsti 132 ning esmaspäevaks, st eilseks oli registreeritud 143 inimest. Järgmine suurem vaktsineerimine on kavas 24. mail. Uuest nädalast saavad kaitsesüstile kirja panna end ka 16-49 aastased, sel nädalal on see avatud 50+ vanusele ning riskirühmadele. 

Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee, helistades kohalikku haiglasse või perearstile. Samas jätkuvalt palve kontrollida, et perearstil oleks teie korrektsed kontaktandmed olemas.  

Piirangud 

3. maist algas kontaktõpe algklassidel ja lõpuklassidel. Teiste klasside osas ootame otsust täna. 

Sport, noorsootöö ja huviharidus saavad tegevusi siseruumides läbi viia, järgides 2+2 põhimõtet. Rühmategevused ei ole lubatud, kui tegemist ei ole kontaktõppesse lubatud sama klassi õpilastega. 

Kõik poed on külastajaile avatud, järgima peab 2+2 ning 25 protsendi täituvuse nõuet. Toitlustusasutuste väliterrassidel on einestamine taas lubatud. Niisamuti saab külastada muuseume ja näituseid. 

Õues on lubatud spordi- ja liikumisüritused kuni 150-le inimesele, kes peavad olema kuni 10-liikmelistes rühmades, kaasa arvatud juhendaja. Rühmad omavahel kokku puutuda ei tohi.