« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal, 17. augusti seisuga

Koroonaviiruse leviku riskitase Eestis on kõrge. Viimase nädala ehk seitsme päeva jooksul on lisandunud üle 2000 positiivse proovi.

Hiiumaa nakatumise näit on samuti tõusuteel, kuigi veel eile oli Eestis madalaim. Eelmisel nädalal lisandus kolm positiivset proovi. Haigestunutest kaks viibivad saarel eneseisolatsioonis. Eile lisandus veel kolm positiivset proovi, kellest vähemalt üks samuti saarel kohapeal. Nakatumised on seotud ehk hargnevad ühest kohast.

Testimine

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

Vaktsineerimine

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel.

18. augustil saab vaktsineerida Hiiumaa haiglas.

Hiiumaa kõigist elanikest 68 protsenti on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud. See on selgelt kõrgeim näitaja maakondadest. Samas 12-15 aastatest on vaktsineeritud veel vaid 40 protsenti.

Piirangud

2. augustist kehtib Eestis maskikandmise kohustus ühistranspordis.

Alates 9. augustist on sisetingimustes üritustel ja tegevustes lubatud osaleda kuni 50 ning õues kuni 100 osalejat, kui ei kontrollita nakkusohutust. Kui tagatakse, et osaleda saavad üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed, võib sisetingimustes osaleda kuni 6000 ja välitingimustes kuni 12 000 külastajat.

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee

Illustratsioon: koroonaviiruse levik 17. augusti seisuga.