« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 29. juuni seisuga

Koroonaviiruse leviku risk Eestis on langenud kollaselt ehk keskmiselt tasemelt rohelisele ehk madalale tasemele. See tähendab, et viirus levib kogukonnas üksikute juhtumitena. 

Viimase nädala Eesti keskmine nakatunute arv on 23. 

Viimased Hiiumaa nakatumised – ka hetkel statistikas olev üks – on mandril viibivad hiidlased, kes nakkusohtlikul perioodil saarel viibinud ei ole.   

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.   

Vaktsineerimine 

Hiiumaal on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud kaks inimest kolmest. 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel. 

Juulis Hiiumaa haiglas vaktsineerimisi ei toimu. 

Käina Tervisekeskuses on võimalik vaktsineerida end Covid-19 vaktsiiniga Moderna. Registreerida saab telefonil 463 6583. 

Qvalitas arstikeskus tuleb Hiiumaale vaktsineerima PfizerBioNtech vaktsiiniga 1. juulil. Aja saab broneerida www.digilugu.ee patsiendiportaalis või Qvalitase infonumbril 605 1500.   

Piirangud 

Seoses nakatumiste arvu vähenemisega on oluliselt leevenenud ka piirangud. 

Alates 11. juunist ei rakendata sise- ja välitingimustes toimuvatele üritustele ja tegevustele ning toitlustusettevõttes kohapeal söömisele-joomisele kellaajalist sulgemispiirangut. 

23. juunist kadus ruumitäitumuse 50 protsendiline nõue kõikjalt siseruumidest, kus see seni kehtinud oli. 

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee