« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 5. aprilli seisuga

Viimase ööpäevaga lisandus Hiiumaale kaks koroonapositiivset. 14 päevaga on lisandunud 35 uut juhtu. 

Eestisse lisandus viimase ööpäevaga 899 positiivset testivastust. 

Esmaspäeva, 5. aprilli seisuga oli Hiiumaal Terviseameti jälgimisel 12 COVIDpositiivset ja 9 lähikontaktset. Nakatunud on vanuses 9-67 aastat. Jätkuvalt on kolmandikul juhtudest nakkusallikas teadmata. 55% haigestunuid on nakkuse saanud pere- ja 10% tutvusringkonna kontaktist. 1/3 nakkuse saanuist on naised, 2/3 mehed.  

Hiiumaa Haiglas COVIDpatsiente ravil ei ole.  

Testimine 

Möödunud nädalal võeti Hiiumaa Haiglas tavapärasel PCRmeetodil koroonaviiruse määramiseks 82 testi, neist 54 drive-in´s ja 4 tasulisena. 24 analüüsi võeti patsientidelt, kes said arstiabi Hiiumaa haiglas või olid minemas ravile mandrile.   

Vaktsineerimine 

Perearstid jätkavad riskigruppide vaktsineerimist nii 1. kui ka 2. doosiga, valdavalt on süstimiseks Moderna vaktsiin. Perearstikabinettidest võetakse vanuse või tervise tõttu riskigruppi kuuluvate isikutega ühendust.   

NB! Kontrolli perearstikabinettides kontaktandmete õigsust, et kutse ikka Teieni jõuaks. 

Hiidlased saavad kaitsesüste jätkuvalt ka üleriigilise suurvaktsineerimise käigus. Eelmisel nädalal vaktsineeriti Hiiumaa Haiglas AstraZeneca 1. doosiga 154 inimest. Neist 143 isikuit sai kaitsesüsti laupäeval, 3. aprillil. Nädalavahetuse vaktsineerimise sihtrühm oli aastal 1956 ja varem sündinud inimesed ning aastal 1961 ja varem sündinud riskirühma diagnoosidega patsiendid. 

Aprilli keskel jätkab ka Qvalitas Arstikeskus Hiiumaal vaktsineerimisega: haridus- ja sotsiaaltöötajad ning politseinikud-päästjad, kes said veebruari lõpus esimese doosi AstraZeneca vaktsiini, saavad nüüd teise. Vaktsineerimine toimub ikka Kärdla kultuurikeskuses. Kui esimese doosi saanu on vahepeal koroonaviirusesse haigestunud, palub Qvalitase esindaja digiloost või perearstikabinetist uurida, kas vaktsineerimine on lõpetatud. Kui jah, siis palutakse süsti aja tühistamiseks Qvalitasega ühendust võtta (serli.raudseping@qvalitas.ee). Kui on kerkinud vaktsineerimisega seotud küsimusi, siis on mõistlik oma perearstiga nõu pidada. 

Hiiumaa elanikest on esimese doosi saanud 2556 inimest ehk 27,44% elanikest, mis Eesti maakondadest jätkuvalt kõrgeim suhtarv. Vaktsineerimine on lõpetatud 594 inimese osas ehk 6,38% Hiiumaa elanikest, mis maakondade lõikes on kuues tulemus. Allikas:  https://www.terviseamet.ee/et/koroonaviirus/koroonaviiruse-andmestik 

Kärdla reoveeproovi näitaja jätkuvalt tugev 

Märtsikuu viimasel nädalal Kärdla reoveepuhastist võetud proovis on viiruseosakeste kontsentratsiooni näitav signaal jätkuvalt tugev. Käina reoveest võetud proovi signaal kasvas mõõdukas-tugevaks. Ka alanud nädalal võetakse proovid nii Käina kui ka Kärdla reoveepuhastist, Reovee seire selgitus ja kaart: www.ut.ee/et/teadus/koroonaviiruse-seire-reovees

COVID-19 viirusesse nakatumine on Hiiumaal endiselt kõrge. Viiruse varjatud levikule viitab nii reoveeseire kui ka teadmata nakkusallikaga haigestumiste suur osakaal.  

Seega – olgem jätkuvalt hoolivad endi ja teiste suhtes.