« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 7. septembri seisuga

Koroonaviiruse leviku riskitase Eestis on kõrge. Nädalaga lisandub keskmiselt 2500 uut haigusjuhtu. 

Hiiumaa statistikas on tänase seisuga kolm positiivse proovi andnut, kellest kaks viibivad eneseisolatsioonis mandril. Täna lisandunu kohta hetkel teadmist ei ole.  

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel. 

Hiiumaa on esimene maakond, kus vaktsineerituse hõlmatus ületas 70 protsendi piiri. 

Juuli- ja augustikuu andmed viitavad, et vaktsineeritud inimesel on neli korda väiksem tõenäosus koroonaviirusesse nakatuda kui vaktsineerimata inimesel. Neil, kes on pärast haiguse läbipõdemist ka kaitsesüst tehtud, on 20 korda väiksem tõenäosus uuesti nakatuda. 

21. septembril sõidab kiirabiauto ümber saare ning pakub vaktsineerimise võimalust.  

Piirangud 

26. augustist laienes maskikandmise kohustus kõikidele avalikele siseruumidele, kus ei kontrollita COVID tõendit. Sealhulgas ühistranspordis. 

Endiselt on maskikandmise kohustusest vabastatud kuni 12-aastased lapsed või kui suu ja nina katmine on tervislikel või muudel olulistel põhjustel vastunäidustatud. 

Samast päevast tuleb täiskasvanutel esitada COVID tõend avalikes sise- ja väliruumides toimuvate tegevuste ja ürituste puhul. 

COVID tõendit ei pea kontrollima piiramata territooriumiga väliürituste puhul.  

Tõend 

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul. Viimases kohas osutatakse abi ka välismaalastele. 

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee