« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 8. juuni seisuga

Hiiumaal on hetkel 3 COVID-positiivset. Eelmine nädal lisandus 5, kellest 4 on kohapeal. Ilmselt aitas laiema leviku ära hoida Terviseameti tegutsemine ning et nakatunud ise koheselt lähikontaktseid teavitasid. 

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795. 

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 16. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee 

Kuna alla 18-aastastele sobib ainult Pfizeri vaktsiin, mida Hiiumaal hetkel pole, siis haiglas selle vanusegrupi vaktsineerimist ei toimu. 

Üks lahendus sellele on Qvalitas arstikeskus, mis tuleb Hiiumaale vaktsineerima PfizerBioNtech vaktsiiniga 1. juulil. Kel soov vaktsineerida, tuleb logida www.digilugu.ee patsiendiportaali ja sealt broneerida Covid19 vaktsineerimise aeg. Seda saab teha ka Qvalitas arstikeskuse infonumbril 605 1500. Teise doosi aja saab esimest kaitsesüsti tehes. 

30.06.2021 on Käina Tervisekeskuses võimalik vaktsineerida end Covid-19 vaktsiiniga Moderna. Registreerida saab telefonil 4636583. 

Juulis Hiiumaa haiglas vaktsineerimisi ei toimu. 

Kui mitte arvestada noori, keda ei vaktsineerita, siis Hiiumaal on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud kaks inimest kolmest. 

Reovee uuring 

Võrreldes eelmise nädalaga tegi reovee indeks läbi tugeva languse, mis viitab koroonaviiruse taandumisele Eestis. Käina ja Kärdla proovid näitasid viirusosakeste puudumist. 

Piirangud 

Täna otsustas vabariigi valitsus piiranguid märgatavalt leevendada

  

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised