Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal esmaspäevase seisuga

Täna lisandus Hiiumaale kaks positiivset testivastust, täpsemad asjaolud on veel selgitamisel. 

Teisipäeval lisandunud positiivne testivastus on nö registrijärgne ja ei ole nakkusohtlikul ajal Hiiumaal viibinud.   

Hiiumaal oli teisipäevase seisuga terviseameti jälgimisel 45 COVID-positiivset, neist ligi 20 lisandus möödunud nädalal. Lähikontaktseid on terviseameti jälgimisel üle saja.  

Viimasel nädalal registreeritud Hiiumaa juhtumitest on kümmekond taas Kärdlast ja üle poolte nakatumistest toimunud perekontaktist. 

Sügisesest koroonalainest alates on Hiiumaal diagnoositud üle 120 koroonapositiivse. 

 

Testimine 

Möödunud nädalal võeti Hiiumaa aiglas 166 tavapärast koroonatesti, neist 114 drive-in´is ja viis tasulisena. 47 analüüsi võeti patsientidelt, kes hospitaliseeriti Hiiumaa haiglasse või olid minemas ravile mandrile. 

COVID-19 analüüse võetakse haigla drive-in´s jätkuvalt kõigil tööpäevadel. Saatekirja saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil nõustajalt (tel 1220 kell 8–22). Kõige kiiremini jõuab testi tulemus isiku digilukku. 

 

Ravi ja vaktsineerimine 

Hiiumaa haiglas on ravil üks COVID-19 patsient. 

5. jaanuaril saabus Hiiumaale 160 doosi COVID-19 vaktsiini. Esimestena said kaitsesüstid Tohvri ja Samaaria hooldekodu kliendid ning töötajad ja meditsiinitöötajad. 

Tohvri hooldekodus on vaktsineeritud 42 klienti ja 38 töötajat, kaitsesüstist keeldus 10 elanikku. Samaaria hooldekodus vaktsineeriti 11 hooldekodu elanikku ja 10 töötajat. Vaktsiini ei soovinud viis klienti. 

 

Reovee seire 

COVID-19 varjatud levikut näitav reoveeseire jätkub, proove võetakse igal nädalal. Aasta esimesel nädalal võeti analüüsid Kärdla, Käina ja Suuremõisa reoveepuhastist. Taas on viiruse kontsentratsioon reovees Hiiumaal tõusnud:  Kärdlas ja Käinas on signaal mõõdukas-tugev, Suuremõisas vähene-mõõdukas. Kärdla reoveepuhastisse koondub Kärdla, Palade ja paakautodega mujalt Hiiumaalt toodav reovesi. Andmete seostamine viiruskandjate arvuga on veel väljatöötamisel. Seirest saab täpsemalt lugeda Tartu ülikooli kodulehelt  

 

Koolid taas kontaktõppel 

Hiiumaa koolid alustasid esmaspäevast taas kontaktõppega. Terviseameti andmetel on Eestis põhiliseks koolidega seotud leviku riskiks haigena tööl käivad õpetajad, kellest edasi nakatumisi on rohkem kui õpilastelt õpetajatele. Kontaktõppe võimalikult kaua toimimiseks on igaühe panus oluline – palume nii õpetajatel kui ka õpilastel haigena kooli mitte minna.  

Sportimine ja huvitegevus lubatud 
Sportimine, treenimine, noorsootöö, huvitegevus ja -haridus, täienduskoolitus ja täiendõpe on alates 11. jaanuarist k.a lubatud välitingimustes kuni 25 inimesega gruppides. Sisetingimustes võib grupi suuruseks olla koos juhendajaga 11, arvestada tuleb ruumi täituvuse piiranguga (kuni 50%). Täpsem info siin.  

 

Abi 

Kui vajate isolatsiooni tõttu abi toidu ja ravimite koju toimetamisel, palume märku anda valla sotsiaaltöötajale. Täpsem info valla sekretärilt telefonil 463 6082 või valla kodulehelt. 

Toimetulekutoetuse saajatele ja nende leibkondadele jagab omavalitsus riigi toel soetatud korduvkasutatavaid maske – täpsem info osavallamajadest ja valla sotsiaaltöötajailt. 

Hiiumaal pakuvad hingelist tuge: 

  • hingehoidja ja perenõustaja Triin Simson, tel 5621 2357; 

  • ohvriabi töötaja Kirsti Pihlamägi, tel 5866 9626 (kell 9-18); 

  • Läänemaa naiste tugikeskus, tel 5197 7170 (ööpäevaringselt). 

Kontaktivabad ostud Hiiumaal 

Kriisikomisjoni infokanalid 

  • igapäevaselt uuendame andmeid koroonaviiruse levikust Hiiumaal valla kodulehel

  • uudised Hiiumaa valla kodulehel, Hiiumaa äpis ja Hiiumaa valla Facebooki lehel; 

  • igal esmaspäeval Kadi raadios Hiiumaa vallavanema Hergo Tasujaga intervjuu COVID olukorrast Hiiumaal – eetris reeglina kella 14 ja 17 uudistesaates; 

  • iganädalased ülevaated Hiiu Lehes.