Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal kolmapäevase seisuga

Hiiumaale lisandus kolmapäeval 15 koroonapositiivset, mis tõstis kahe nädala nakatunute arvu 45 peale. 

Kolmapäevastest juhtumitest kolm pole hiljuti Hiiumaal käinud ja 12 on kohalikud. Kohalikest juhtudest viis on teadmata nakkusallikast, viis on perekontaktid ja kaks tutvusringkonnast nakkusallikad.

Koos tänastega on terviseameti jälgimisel Hiiumaal 28 Covid-19 positiivset inimest, lähikontaktseid jälgimisel ligikaudu 100.

---

Möödunud nädalal sai postiivse koroonavastuse 12 Hiiumaa inimest. Eilsed kaks lisandunut nakatamisohtlikul ajal Hiiumaal viibinud ei ole. Hiiumaa haigestunutest on kuus saanud nakkuse perekontaktist, viis töökontaktist ja kolmel juhul on nakkusallikas teadmata. Pooled nakatunud elavad väljaspool Kärdlat – esindatud on kõik Hiiumaa kandid. Alates oktoobrikuisest tõusulainest on meil olnud ligi 80 koroonapositiivset.

Kärdla lasteaed oli seoses töötajate nakatumisega COVID-19 viirusesse suletud kuni 28. detsembrini. 29.-31. detsembril töötab soovijatele üks valverühm. Alates 4. jaanuarist jätkab Kärdla lasteaed tavapärase töökorraldusega.

Reovee seire

Hiiumaa osaleb jätkuvalt reovee analüüsil põhineva SARS-CoV-2 eelhoiatuse seiresüsteemis. Detsembri esimese nädala seire näitas, et viiruse kontsentratsioon reovees on Hiiumaal oluliselt tõusnud. Kahel järgmisel nädalal oli näitaja mõõdukas-tugev. Möödunud nädalal võeti analüüse nii Kärdla kui ka Käina ja Suuremõisa reoveemahutist. Kärdlast võetud proov näitas viiruse kontsentratsiooni tõusu (näitaja tugev), Käinas oli näitaja mõõdukas-tugev. Suuremõisas oli viiruseosakeste hulk reovees madal. Kärdla proov võetakse reoveepuhastist, kuhu lisaks Kärdla ja Palade piirkonna reoveele tuleb püttidega lisa ka mujalt Hiiumaalt.

Seirega jätkatakse ka uuel aastal. Põhjalikumalt saab seirest lugeda ja interaktiivset kaarti näha Tartu ülikooli kodulehelt.

Testimine

Möödunud nädalal võeti Hiiumaa Haiglas 122 tavapärast koroonatesti, neist 114 drive-in´is ja kaks tasulisena. Kuus analüüsi võeti patsientidelt, kes hospitaliseeriti Hiiumaa haiglasse või olid minemas ravile Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Sel nädalal on drive-in-meetodil võetud 51 analüüsi.

Teste võetakse ka 30. ja 31. detsembril ning erandina ka laupäeval, 2. jaanuaril.

Saatekirja testimiseks saab nii oma perearstilt kui ka iga päev kell 8–22 perearsti nõuandetelefonilt 1220. Testimispunkt asub jätkuvalt Kärdlas haigla polikliiniku kõrval parklas. Sealsamas võetakse analüüs ka neilt, kes on testi andma jalgsi tulnud. Analüüsi vastus saabub 48 tunni jooksul, kõige kiiremini jõuab see testi ja digilukku. Vastuse selgumiseni palume hoiduda kontaktidest.

Ravi ja vaktsineerimine

Hiiumaa haiglas oli möödunud nädalal ravil kaks COVID-19 haiget, kellest üks on saanud koju ja teine saadeti edasisele ravile mandrile. Hiiumaa haiglas on COVID-haigete jaoks kuus isoleeritud voodikohta, mis on eraldi sissepääsuga. Teistes palatites jätkub töö lähtudes 1. detsembrist kehtestatud piirangutest – täpsem info haigla kodulehelt või registratuurist tel 462 2795 (tööpäeviti kell 8–16).

Ettevalmistused on tehtud ka COVID-19 vaktsineerimiseks Hiiumaal. Lähinädalail vaktsineeritakse meie meditsiinitöötajad, hooldekodude töötajad ja elanikud. Aasta alguses on võimalus kaitsesüstimiseks kõrgema nakkusriskiga eesliinitöötajatel, elutähtsate teenuste osutajatel ning üle 70aastastel ja teatud diagnoosiga inimestel. Nimekirjad koostab Haigekassa. Vaktsineerimise plaanist täpsemalt.

Abi

Kui vajate isolatsiooni tõttu abi toidu ja ravimite koju toimetamisel, palume märku anda valla sotsiaaltöötajale. Täpsem info valla sekretärilt telefonil 463 6082 või valla kodulehelt www.vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised

Hiiumaal pakuvad hingelist tuge:

  • hingehoidja ja perenõustaja Triin Simson, tel 5621 2357;
  • ohvriabi töötaja Kirsti Pihlamägi, tel 5866 9626 (kell 9-18);
  • Läänemaa naiste tugikeskus, tel 5197 7170 (ööpäevaringselt).

Kontaktivabad ostud Hiiumaal

Kriisikomisjoni infokanalid

  • igapäevaselt uuendame andmeid koroonaviiruse levikust Hiiumaal valla kodulehel;
  • uudised Hiiumaa valla kodulehel, Hiiumaa äpis ja Hiiumaa valla Facebooki lehel;
  • igal esmaspäeval Kadi raadios Hiiumaa vallavanema Hergo Tasujaga intervjuu COVID olukorrast Hiiumaal – eetris reeglina kella 14 ja 17 uudistesaates;
  • iganädalased ülevaated Hiiu Lehes.