Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Hiiumaal on selge ohuolukord, kus nakatunud on koolis, perearstikeskuses ja haiglas!

Alates 28. oktoobrist on Hiiumaal tuvastatud vähemalt 26 koroonapositiivset testi. Hiiumaa valla kriisikomisjonile teadaolevalt on ainuüksi täna Hiiumaale lisandunud üheksa koroonapositiivset, viis neist kajastus hommikuses Terviseameti statistikas.  

Hiiumaa haiglas on viirus tuvastatud kolmel ja perearstikeskuses kahel töötajal. Lisaks on viirus leitud Kärdla koolis ja Käina Coop kaupluses. Esialgse info põhjal on Terviseametist oodata Hiiumaa haigla ja Käina Coopi töötajate laustestimist.   

Haiguse levik saarel on kiire ning tekkinud on ohuolukord, kus kiire haiguse leviku tõkestamine kõikide inimeste ühise pingutusena on hädavajalik.   

Hiiumaa vallavalitsus kutsub igaüht reegleid järgima ja pingutama. Eestis on püsiv riigisisene levik ning kasvanud on nende juhtude osakaal, kus nakkuse allikas pole teada. Seega palume kõigil järgida juba kevadise leviku ajal selgeks saanud reegleid: 

  • Kanna maski. Mask on täiendav kaitse distantsi hoidmisele, heale hügieenile ja mobiilirakendusele HOIA. Maskiga kata nii nina kui ka suu.   

  • Lae alla mobiilirakendus HOIA. Laadi oma nutitelefoni HOIA rakendus – see hoiatab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviirusesse haigestunud inimesega. Samuti saab rakenduse kaudu teavitada teisi enda nakatumisest ja aidata nii turvaliselt ja anonüümselt kaasa nakatunute arvu vähendamisele.  

  • Lae alla Hiiumaa kogukonna mobiilirakendus, kust saad jooksvalt olulist infot olukorra kohta.  

  • Hoia distantsi! Avalikes siseruumides ja ühistranspordis, kus puutume kokku rohkema hulga inimestega, tuleb hoida distantsi. Tuletame meelde, et distantsi hoidmine on üks tõhusamaid viise nakatumist vältida.  

  • Haige inimene peab viibima kodus. Haigena ei tohi käia poes või avalikes kohtades! See on ainuke reaalne võimalus viiruse levikut takistada ning uued nakatumised miinimumi viia.   

  • Väldi avalikke, rahvarohkeid üritusi! Ka sugulaste ja sõpradega  koosviibimised tee võimalikult väikeses seltskonnas. Võimalusel ära osale Hiiumaa rallil!  

  • Väldi eakate sugulaste külastamist, sest nemad on riskigrupis!  

  • Hangi ja jaga infot usaldusväärsest allikast, sh riigi ametlikud infokanalid: www.kriis.eewww.terviseamet.ee ja telefoninumbril 1247.  

  • Kutsume tööandjaid üles võimaldama töötajatele kaugtöö tegemist, et vähendada kontaktide hulka töökohal.