« Tagasi

Hiiu maakond saavutas eesmärgiks seatud 70 protsendi vaktsineerituse taseme

Hiiumaa vallas on 1. septembri seisuga vähemalt ühe koroonaviiruse vastase doosiga vaktsineeritud 70 protsenti kõigist elanikest. Seega Hiiu maakond on esimene, mis on saavutanud eesmärgiks seatud 70 protsendi taseme.  

Kui arvestame vaid vanemaid kui 12-aastaseid, kuna nooremaid hetkel ei vaktsineerita, on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud 77 protsenti hiidlastest. Maakondadest on vaktsineerituse tasemelt järgmine Tartumaa, kus vähemalt ühe kaitsesüsti on saanud 61 protsenti elanikest.  

„Olen südamest tänulik meie meditsiinivaldkonna töötajatele, kes viimased poolteist aastat koroonakriisi ajal suure töökoormuse alla jäänud, ent kes on suutnud kaitsesüstimist Hiiumaal tõhusalt läbi viia," ütles Hiiumaa kriisikomisjoni juht Hergo Tasuja. „Kindlasti ei ole nüüd töö tehtud, aga saavutatud tase annab kindlama tunde sügisele ja talvele vastu minna," lisas vallavanem ning tänas lisaks hiidlastele ka Terviseametit ja Haigekassat hea koostöös eest.  

Suunda näitasid Hiiumaa eakad, kes kaitsesüstimisega kohe kevadel kaasa läksid. Tänaseks on alates 50-aastaste ning vanemate seas vähemalt ühe kaitsesüsti saanud üle 80 protsendi hiidlastest. Sealhulgas vanusegrupis 70-79 koguni 94 protsenti. „Usun, et vanemate ning vanavanemate eeskuju on aidanud ka nooremad vaktsineerima tuua," hindas Tasuja.  

Vanemate kui 30-aastaste hulgas on Hiiumaal vähemalt ühe koroonaviiruse vastase doosiga vaktsineeritud rohkem kui 70 protsenti elanikest. Kõige suurem arenguruum on veel 12-15 aastaste seas, kellest on kaitsesüsti saanud 52 protsenti hiidlastest.