Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Hiiumaale lisandus kaks positiivset testivastust

Viimase ööpäevaga lisandus Hiiumaale kaks koroonapositiivset. Üks nakatunu asub Hiiumaal ja sai viiruse õppeasutusest ning on eneseisolatsioonis viibinud üle nädala. Teine juhtum on selgitamisel. 

14 päeva nakatunute arv saarel on 16. 

Valitsus võttis eile vastu täiendavad piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Piirangud hakkavad kehtima laupäevast, 5. detsembrist. 

 

5. detsembrist kehtima hakkavad piirangud: 
 
Kaupluste müügisaalides ja üldkasutatavates ruumides ning teenuseosutaja teenindussaalides kuni 50 protsendi täituvus 
Kaupluse siseruumis asuvates müügisaalides ja kaubandusettevõtte üldkasutatavates ruumides ning teenuseosutaja teenindussaalides ei tohi korraga rohkem viibida inimesi, kui seda võimaldab kuni 50-protsendiline ruumi täituvus. Sealhulgas peavad inimesed järgima ka 2+2 reeglit, ehk koos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistest tuleb hoida kahemeetrist vahemaad. 
 
Toitlustusettevõttes ja meelelahutuskohtades ning avalike ürituste toimumiskohtades viibimise piirang kella 22-6ni 
Kella 22-st kuni 6-ni peavad oma uksed külalistele sulgema toitlustusettevõtted, meelelahutuskohad ja need avalike ürituste toimumiskohad, kus üritusel osalejatele ei ole tagatud statsionaarset istekohta. Toitlustusettevõtetes jääb endiselt lubatuks klientidele toidu kaasa müümine või kuller- ja veoteenuse võimaldamine toidu ostmiseks. Üheski nimetatud kohas pole lubatud ka erapidude korraldamine. Samuti ühtlustatakse nõuded avalikele üritustele ning spordi- ja liikumisüritustele.