Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

UUDIS TÄIENDATUD: Hiiumaale lisandus kaks positiivset testivastust

Viimase ööpäevaga lisandus Terviseameti andmeil Hiiumaale kaks koroonapositiivset. 14 päeva nakatunute arv saarel on 22. 

Mõlemad täna positiivse testvastuse saanud, on seotud Hiiumaaga. Esimese puhul on tegemist perekontaktiga ja lähikontaktseid sellest juhtumist ei lisandu. 

Teine täna positiivse testivastuse saanu on nö registrijärgne elanik, aga käis möödunud nädalal Hiiumaal. Täpsemad asjaolud on veel selgitamisel.  

Pane tähele! 

Eilsest kehtestas valitsus täiendavad koroonaviiruse leviku tõkestamise piirangud, millest üle Eesti kehtib maskikandmise või suu ja nina katmise kohustus ning 2+2 reegli järgimine avalikus siseruumis, samuti vähendati avalikest üritustest osavõtjate piirarvu. 
   
Huvihariduse piirangud võeti vastu üksnes Harjumaa ja Ida-Virumaa jaoks, Hiiumaale need ei rakendu. See tähendab, et teretulnud on koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõude kasutamine kõikjal, kuid rühmapiirangut ei ole riik praegu üle Eesti kehtestanud. 

Avalik siseruum 

Avalikuks siseruumiks on avalikuks kasutamiseks mõeldud ruum, kuhu on võimalik siseneda igal soovijal, sõltumata näiteks eelregistreerimisnõudest; see on koht, kus liigub palju inimesi, kes üksteisega igapäevaselt kokku ei puutu. Avalikuks siseruumiks peetakse ka ühissõidukit. Avalikuks siseruumiks ei peeta koole ega lasteaedu.