Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Hiiumaale lisandus kolm koroonapositiivset

Hiiumaale lisandus täna kolm koroonapositiivset. Tegemist on lokaalse juhtumiga saare ühes piirkonnas. 

Nakatunutel oli kokkupuude mandrilt siin käinud külalisega, kel ilmnesid haigustunnused koju tagasi jõudes ja positiivse proovi andis ta mandril. Ta informeeris kontaktseid saarel, kes siis jäid esimesel võimalusel eneseisolatsiooni. Pea paarkümmend inimest on nädala algusest eneseisolatsioonis. Toimunud on pidev suhtlus terviseameti ja perearstiga, rakendatud vastavad meetmed, et edasist levikut vältida. 

Hiiumaa kriisikomisjoni esimees Hergo Tasuja: "Usume, et saime asjale õigel ajal jaole ning kontaktsed isoleeritud. Küll on oluline, et olukorral silma peal hoiaksime ning ohutusmeetmeid rakendaksime." 

Täna pealelõunal koguneb Hiiumaa kriisikomisjon. 

Tuletame meelde, et viiruse leviku pidurdamine on igaühe vastutus. Viiruse leviku peatamine ja ühiskonna avatuna hoidmise tagab meie kõigi vastutustundlik käitumine. Koroonaviirus levib inimeselt inimesele ja igal inimesel on väga oluline roll viiruse leviku piiramisel. 

Testi end esimesel võimalusel! Viimasel ajal on näha asümptomaatiliste viirusekandjate osakaalu kasvu. Samuti on suurenenud positiivsete testide osakaal ööpäevaga tehtud testide hulgas, mis viitab ohule, et tekkida võib viiruse varjatud levik. Terviseamet kutsub ka kergete haigusnähtude korral kõiki inimesi testima minema! 

Haigussümptomitega on oluline jääda koju, pöörduda perearsti poole ja minna perearsti saatekirjaga testima. Hiiumaal toimib jätkuvalt testimine Drive-in-meetodil. Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.