Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Hiiumaale lisandus koroonapositiivne testivastus

Täna hommikul lisandus Hiiumaale üks koroonapositiivne testivastus, mis jõuab Terviseameti homsesse statistikasse. Terviseamet on selgitanud välja nakatunu kontaktseid, kellest mitmed on juba testimas käinud ja mitmed saadeti ka täna testima. Lähikontaktsed on eneseisolatsiooni suunatud. 

Jätkame vastutustundlikku käitumist: vähendame kontakte ja peseme tihti käsi! Kui poes või mujal avalikus kohas käsi pesta ei ole võimalik, siis kasutame desovahendeid. Haigussümptomitega on oluline jääda koju, pöörduda perearsti poole ja minna perearsti saatekirjaga testima. Hiiumaal toimib jätkuvalt testimine Drive-in-meetodil. 

Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220. 

Ära kohtu tõbisena sõpradega ega mine ühelegi üritusele või peole, isegi mitte korraks. Püsi kodus ja ravi end terveks. 

Viiruse levik on Euroopas jätkuvalt hoogustumas, endiselt kehtib soovitus reisida vaid vältimatu vajaduse korral. 

Harjume sellega, et maski tuleb kanda siseruumides, kus distantsi hoida ei ole võimalik. 

Kutsume tööandjaid üles korraldama tööd paindlikult ja võtma töökohal kasutusele võimalikult palju tõhusaid ohutusmeetmeid. Haigusnähtudega töötajaid ei tohi tööle lubada. Kodus paranemine ja haigena mitte tööl käimine on nii töötaja kui ka tööandja huvides. 

Laadi Google Play või App Store'i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me 

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus. 

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 166 524 korda ja haigeks märkinuid 144. 

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehel