Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Hiiumaale lisandus koroonapositiivne testivastus

Täna lisandus Hiiumaale üks koroonapositiivne testivastus, mille kohta saime uudistest lugeda, et tegemist oli töökohal nakatumisega.

Päästeameti ja Hiiumaa valla koostöös saab lisaks öelda, et nakatunu on Hiiumaa päästeametnik, kes nakatus atesteerimisel väljaspool Hiiumaad. Päästja jäi eneseisolatsiooni kohe, kui sai teada nakatunuga kokku puutumisest. Ta ei ole pärast atesteerimist tegelenud töökohustustega – ei ole viibinud komandos ega käinud kodunõustamistel.

Terviseamet selgitab välja nakatunu kontaktseid. Päästeametil on jätkuvalt kasutusel kõik ettevaatusabinõud, et ameti töö saaks tõhusalt jätkuda.

Koroonapositiivne testivastus lisandus Hiiumaa statistikasse ka eile. Eilne juhtum on seotud ITK koldega – inimene elab ja töötab reaalselt Tallinnas. 

Terviseamet hoiatab, et järgmised nädalad on kriitilised viiruse kontrolli alla saamiseks. Maski kandmine ei ole Eestis küll kohustuslik, kuid mask on väga hea täiendav meede distantsi hoidmisele, heale käte hügieenile ja heale respiratoorsele hügieenile.

Hoiame ennast ja üksteist! Rahulikku meelt ja teadlikku käitumist!