Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Hiiumaale lisandus veel üks koroonapostiivne

Eestisse lisandus 134 koroonapositiivset. Terviseameti hommikustel andmetel ei ole Hiiumaale uusi nakatunuid lisandunud.

Kohapealse info põhjal teab kriisikomisjon siiski ühest lisandunud nakatunust, kes töötab Emmaste koolis. Loogika on selles, et vastused laekuvad reeglina 24-48 tunni jooksul, seega ei kajastu hommikuses andmestikus kõigi eilsete Hiiumaal võetud proovide tulemused, vaid ligikaudu 2/3 neist.

Hiiumaal tehti eile ligikaudu 100 koroonatesti, sealhulgas Tohvri ja Samaaria personali laustestimine. Tohvri hooldekodu personali testitulemuste hulgas positiivseid tulemusi Hiiumaal teadaoleva info põhjal ei ole.

COVID-19 teste saab anda endiselt Hiiumaa haigla juures drive-in meetodil – perearst suunab haigusnähtude korral testima, analüüsi rahastab Haigekassa.

Kui teil ilmnevad haigusnähud, siis tuleb kindlasti ühendust võtta perearstiga ning käia testimas.

• Koroonaviirus levib palju töökohtadel – näiteks Tallinnas on hetkel kaheksa aktiivset töökoha haiguskollet. Haigusnähtudega töötajaid ei tohi tööle lubada. Kodus paranemine ja haigena mitte tööl käimine on nii töötaja kui ka tööandja huvides.

• Hiiumaal on päris hästi kaardistatud kokkupuuted nakatunutega. Kontaktsed on eneseisolatsioonis. Emmaste Põhikool järgmised kaks nädalat distantsõppel. Valla kriisikomisjon tänab tõhusa koostöö eest perearste – antud olukorras eriti doktor Kai Lauterit Emmastest, terviseamet ja Hiiumaa haiglat.

• Kuigi olukord on kontrolli all, ei tohi valvsust kaotada ning palun rakendame kõikvõimalikke viiruse ennetamise meetmeid.