« Tagasi

Hiiumaale positiivseid testivastuseid ei lisandunud

Hiiumaa tänasesse statistikasse ei lisandunud ühtegi uut koroonajuhtu.  

Eile lisandunud kahest koroonapositiivsest asub reaalselt Hiiumaal üks. Viimase kümne päeva COVID-19 positiivsete juhtude arv, kes elavad reaalselt Hiiumaal, on neli. 

Eestisse lisandus viimase ööpäevaga 396 uut juhtu.  

Koroonaviiruse leviku olukorra paranedes hakkavad piirangud järk-järgult leevenema. Valitsus leevendab piiranguid eri valdkondades etapiviisiliselt vastavalt viiruse leviku olukorrale ja tegevuste iseloomule. 

Alates 26. aprillist saab õues sportida, treenida ning huvihariduse ja -tegevusega tegeleda kuni 10-liikmelises rühmas, kuhu kuulub ka juhendaja. Õues liikudes tuleb endiselt hoida teiste inimestega turvalist vahemaad. Teised piirangud kehtivad kuni 2. maini. 

Alates 3. maist lubatakse kontaktõppele 1.–4. ning 9. ja 12. klassi õpilased. Ruumi-, lahtiolekuaja ja liikumispiiranguga avatakse poed, lubatakse toitlustusasutuse välialadel einestada ning külastada muuseume, näitusasutusi ja jumalateenistusi. Täiendavate nõuete järgimisel saab ka siseruumides sportida, treenida, läbi viia noorsootööd, huvitegevust ja täiendõpet, õues on lubatud spordi- ja liikumisüritused. Avalikes siseruumides tuleb endiselt järgida 2+2 reeglit ja kanda maski.