Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Kärdlas kogunes Hiiumaa kriisikomisjon

Hiiumaa kriisikomisjon kogunes eile õhtupoolikul uuesti pärast kevadise eriolukorra lõppu uuenenud koosseisus: koosolekut juhtis vallavanem Reili Rand, Kaitseliitu esindas Lääne maleva pealik Andres Välli. Kriisikomisjoni kuuluvad veel terviseameti, Hiiumaa haigla, politsei, päästeameti, maanteeameti, Kärdla Veevärgi, Saarte Liinide esindajad ja osavallavanemad ning komisjoni aseesimehena Piret Sedrik. 

Kadri Juhkam terviseametist andis ülevaate viimaste nädalate koroonajuhtumitest Hiiumaa statistikas. Ta tõi välja, et Hiiumaal kohapealselt levikut ei ole, kuid sellest hoolimata tuleb järgida kõiki soovitusi: siseruumides jälgida 50 protsendi täituvuse nõuet, soovitavalt kanda maske ja teha seda õigesti ning liikuda-istuda hajutatult. Nakatumine on vaid üksikutel juhtudel toimunud välisruumis, ohukohaks on siseruumid. Oluline on meeles pidada, et koroonapositiivse testivastuse saanud inimene ei ole süüdi ega ära teeninud hukkamõistu, samuti tema lähikondsed. 

Hiiumaa haiglas on 23. septembrist patsientide külastuskeeld. Sünnituse juurde saab tugisisik minna. Polikliinikus ja haiglas on maski kandmine kohustuslik. Töötajad on terved, covidvalmidus olemas, isikukaitsevahendeid jätkub. Alates kl 16 ja nädalvahetustel on haigla uks lukus ja EMOsse pääsemiseks tuleb helistada uksekella.

Drive-in töötab esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti ning sinna saab perearsti saatekirja alusel. Tasulisi teste saab teha regionaalhaigla labori kaudu ja selleks tuleb helistada polikliiniku registratuuri. Analüüs maksab 70 eurot, inglise/vene keelde tõlgitud sertifikaadiga 80.-. 

Politsei teeb jätkuvalt koostööd terviseametiga ja samuti on osutanud vallale ametiabi alkoholimüügipiirangute täitmise kontrollimisel. 

Päästeameti esindaja Hannes Aasma andis ülevaate päästja nakatumisega seonduvast.

Kaitseliit on oma väljaõppe viinud välitingimustesse.

Hooldekodude kontaktisik Riho Rahuoja rääkis, et võrreldes kevadega on lisandunud Kärdla erihooldekodu – Pargikodu, kus kehtib samuti külastuskeeld. Külastuskeeld on ka Tohvril. Samaaria hooldekodus on külastamine lubatud erijuhtudel.

Arutati sündmuste korraldamist. Hiiumaa eakate päeva puhul andis komisjon soovituse koosviibimine edasi lükata ja tänaseks on pensionäride ühendus juba otsustanud seda soovitust järgida.

Kriisikomisjon koguneb jälle vajadusel. Rahulikku meelt ja vastutustundlikku käitumist!