« Tagasi

Kasuta võimalust vaktsineerida!

Neljapäeval, 29. aprillil on Hiiumaa haigla polikliinikusse COVID-19 vastu vaktsineerima oodatud kõik riskirühma kuuluvad inimesed vanusest sõltumata ning kõik, kes on vanemad kui 65 või kes saavad sel aastal 65aastaseks, seda sõltumata riskirühma kuulumisest. 

Vaktsineerimiseks kasutatakse MODERNA COVID-19 vaktsiini. 

Hiiumaa haigla palub vaktsineerimisele registreeruda läbi üleriigilise digiregistratuuri aadressil digilugu.ee. Vaktsineerimise ajad on digiregistratuuris nähtavad vaid inimestele, kes loetletud sihtrühmadesse kuuluvad. Aega saavad broneerida kõikide Eesti maakondade elanikud. Vaktsineerimisele võib registreeruda ka telefoni teel, helistades registratuuri 462 2795. 

Viimase ööpäevaga ei lisandunud Hiiumaale ühtegi positiivset testivastust. Laupäeval Hiiumaa statistikasse lisandunud koroonapositiivne on registrijärgne elanik ja ei viibi Hiiumaal. Pühapäeval Hiiumaale uusi nakatunuid ei lisandunud. 

Viimase kümne päeva COVID-19 positiivsete juhtude arv, kes elavad reaalselt Hiiumaal, on viis.  

Hiiumaa valla kriisikomisjon kogunes virtuaalselt reedeti arutamaks olukorda Hiiumaal. Kuna nakatumisnäitajad on langenud, jätkab kriisikomisjon edasist infovahetust kirja teel.  

Selgituseks, mis puhul on inimene COVID-19 haiguse läbi põdenud ja talle ei kehti isolatsiooni nõuded: Võttes aluseks Terviseameti COVID-19 isolatsiooninõuete kriteeriumid, mis kehtivad alates 2. veebruarist 2021, siis COVID-19 haiguse põdemise tõenduseks peab diagnoos olema kinnitatud SARS-CoV2 RT-PCR positiivse testiga. Ainult antikehade testi positiivne tulemus pole usaldusväärne tõend läbipõdemise kohta ja ei vabasta edasistest piirangutest. Perearst saab koroonaviiruse läbipõdenuks tunnistada inimese siis, kui ta saab teha epidemioloogilise seose varasema haigestumise ja koroonaviiruse vahel ning inimesel on ka ajaliselt arvestades õigel ajal antikehade testi tulemus positiivne.