Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Koroonainfo – nädala kokkuvõte

Hiiumaal oli 4. veebruari seisuga Terviseameti jälgimisel seitse COVID-positiivset, neist neli lisandus käesoleval nädalal. Haigestunutest kolm nakatus perekontaktist, üks töökontaktist ja kolmel juhul on jäänud nakkusallikas teadmata. Lähikontaktseid on Terviseameti jälgimisel üle 60. 

Nakatunud on ka kolm Hiiumaa Sotsiaalkeskuse töötajat. Terviseamet on lähikontaktsed välja selgitanud ja isolatsiooni suunanud. Tegevustoa töötajad ja kliendid läbisid laustestimise. Pargi tänava erihooldekoduga haigestunuil nakatamisohtlikul ajal kontakti ei ole olnud. 

Hiiumaa koolid jätkavad valdavalt kontaktõppega. 5. veebruarini on osalisel distantsõppel Käina kool, kuna üks töötaja on haigestunud. Kõik lasteaiad jätkavad tavapärase töökorraldusega. 

Jaanuarikuu viimasel nädalal Kärdla reoveepuhastist võetud proovid näitasid viiruse osas mõõdukas-tugevat signaali. Sellel nädalal võetud proovi tulemus on tõusnud tugevaks. Arvestades suhteliselt väikest nakatunute arvu, viitab see viiruse varjatud levikule. Käina puhastist võetud analüüsi tulemus on langenud nulli. Reoveeseire selgitus ja kaart:  https://www.ut.ee/et/teadus/koroonaviiruse-seire-reovees

Hiiumaa Haiglas COVIDhaigeid 05.02.2021 seisuga ravil ei ole.  

Koroonateste võeti Hiiumaa Haiglas möödunud nädalal 150, neist 118 drive-in´s ja kolm tasulisena. 29 analüüsi võeti patsientidelt, kes hospitaliseeriti Hiiumaa haiglasse või olid minemas ravile mandrile. 

COVID-19 vaktsineerimiskuur lõpetati, s.t teise süsti sai enamus Hiiumaa meditsiinitöötajaid ning Tohvri Hooldekodu kliendid ja personal. Hiiumaa Haigla on 1. veebruari seisuga vaktsineerinud II doosiga 70 ja I doosiga 25 inimest. Samaaria Hooldekodu kliendid ja töötajad said teise doosi vaktsiini alanud nädala alguses. Sel nädalal alustati Hiiumaa Sotsiaalkeskuse Pargi kodu klientide ja personali vaktsineerimisega.  

Hiiumaa Haigla ning perearstid jätkavad tööd juba tavapäraste viiruse tõkestamiseks vajalike ümberkorraldustega. 

Jätkuvalt võetakse koroonaviiruse analüüse haigla drive-in´s kõigil tööpäevadel. Saatekirja saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil nõustajalt (tel 1220 kell 8-22). Kõige kiiremini jõuab testitulemus isiku digilukku, vastuse teadasaamisel saab aidata ka perearst. 

Terviseamet tuletab meelde, et kui on küsimusi seoses koroonaviirusega, nt olete olnud kontaktis positiivsega vmt, saate täpsemat infot Terviseameti Hiiumaa esinduse inspektorilt Kaia Adelmanilt telefonil 5322 6046 või meilitsi kaia.adelman@terviseamet.ee

Kriisikomisjoni infokanalid on jätkuvalt: 

• igapäevaselt uued andmed Hiiumaa valla kodulehel https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised

• uudised Hiiumaa valla kodulehel, Hiiumaa äpis ja Hiiumaa valla Facebooki lehel; 

• igal teisipäeval Kadi raadios Hiiumaa  vallavanema asendaja Hergo Tasujaga intervjuu COVID olukorrast Hiiumaal - eetris reeglina kella 14 ja 17 uudistesaates; 

• iganädalased ülevaated Hiiu Lehes (teisipäeval kindlasti). 

  

Jätkakem kontaktidest hoidumist – see annab võimaluse jätkata põhitöö ja õppetegevusega!