Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Koroonainfo – nädala kokkuvõte

Hiiumaal oli eilse seisuga terviseameti jälgimisel 18 COVID-positiivset. Seitse nakatumist on pere- ja kuus töökontaktist, üks huvitegevusest ja neljal juhul on jäänud nakkusallikas teadmata. Lähikontaktseid on terviseameti jälgimisel ligikaudu 150.  

Nakatunute seas on neli Hiiumaa sotsiaalkeskuse töötajat ja mõned kliendid. Sotsiaalkeskuse tegevustoa töötajad ja kliendid on läbinud laustestimise.  

Eile lisandus Hiiumaa COVIDpositiivsete hulka kuus juhtumit, neist üks on sisse kirjutatud mandrile ja seetõttu terviseameti Hiiumaa numbrites ei kajastu. Uute haigestunute seas on Palade kooli õpilane, Kärdla põhikooli kaks töötajat ja Hiiumaa sotsiaalkeskuse Pargi erihooldekodu töötaja. 

Palade kool jätkab 15. veebruarini (k.a) distantsõppega. Kärdla põhikooli mitmed klassid on suunatud distantsõppele. Täpsemat infot muudetud õppekorraldusest saavad lapsevanemad õppeinfosüsteemide kaudu. Pargi kodus viiakse läbi klientide ja töötajate laustestimine. 

Täna lisandus Hiiumaa statistikasse veel neli positiivset, kelle osas on info selgitamisel. 

Möödunud nädalal Kärdla reoveepuhastist võetud proovides on viiruseosakeste kontsentratsioon tõusnud, näidates seekord tugevat signaali. Eelnenud nädalal võetud proovi tulemus oli mõõdukas-tugev. Arvestades jätkuvalt suhteliselt väikest nakatunute arvu, viitab see viiruse varjatud levikule, sh asümptomaatilistele nakkuskandjatele. Käina puhastist võetud analüüsi tulemus on langenud nulli. Reoveeseire selgitus ja kaart

Hiiumaa haiglas ei ole COVIDpatsiente möödunud nädalal ravil olnud. Koroonateste võeti Hiiumaa haiglas möödunud nädalal 112, neist 80 drive-in´is ja kaks tasulisena. 30 analüüsi võeti patsientidelt, kes hospitaliseeriti Hiiumaa haiglasse või olid minemas ravile mandrile. 

Haigla töötajatest 76% on COVID-19 vastu vaktsineeritud. Vaktsineerimise teise doosi on saanud Tohvri, Samaaria hooldekodu kliendid ja töötajad, enamus pere- ja hambaarste ning kiirabi töötajad, kes vaktsineerimiseks soovi avaldasid.  Esimese doosi süsti said möödunud nädalal Hiiumaa Sotsiaalkeskuse Pargi kodu kliendid ja töötajad. 

Lõppenud nädalal muutus oluliselt koroonaviiruse leviku piiramiseks kehtiv õigusruum, muuhulgas lähikontaktsetele kehtivad piirangud ja huvitegevuse reeglid. Näiteks ei pea enam lähikontaktsena karantiini ega ka piiriületuse järel isolatsiooni jääma viimase kuue kuu jooksul koroonaviiruse vastu vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud inimesed, kelle arst on tunnistanud terveks. Samas peab haiguse läbi põdenud või COVID-19 vastu vaktsineeritud inimene lähikontakti korral kandma 10 päeva jooksul siseruumides kaitsemaski või katma nina ja suu. Täpsemalt saab küsimustele vastused kriis.ee veebilehelt või Terviseameti Hiiumaa esinduse inspektorilt Kaia Adelmanilt: tel 5322 6046, kaia.adelman@terviseamet.eeÕigusaktid ja nende seletuskirjad

Jätkuvalt võetakse koroonaviiruse analüüse haigla drive-in´s kõigil tööpäevadel. Saatekirja saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil nõustajalt (tel 1220 kell 8-22). Kõige kiiremini jõuab testitulemus isiku digilukku, vastuse teadasaamisel saab aidata ka perearst. Digiloost saab teha ka väljavõtte, kui näiteks on vaja tõendada viiruse läbipõdemist.