Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Koroonainfo – nädala kokkuvõte

Hiiumaal on tänase seisuga Terviseameti jälgimisel 49 COVID-positiivset. Möödunud nädalal lisandus 30 nakatunut. Rohkem kui pooled haigestunud on saanud nakkuse perekontaktist, enam kui kümnel juhul on jäänud nakkusallikas teadmata. Lähikontaktseid on Terviseameti jälgimisel 150 ringis.

Terviseameti Hiiumaa esinduse inspektorile Kaia Adelmanile võib helistada, kui tekib küsimus, kas oled lähikontaktne. Terviseameti Hiiumaa esinduse kontaktid on tel 794 3500 ja kaia.adelman@terviseamet.ee. Riigiinfo telefonilt 1247 saab usaldusväärset infot koroonaviirusega seotud riiklikke korraldusi puudutavates küsimustes.

Koroonateste võeti Hiiumaa haiglas möödunud nädalal 259, neist 221 drive-in´s ja kaheksa tasulisena. 30 analüüsi võeti patsientidelt, kes hospitaliseeriti Hiiumaa haiglasse või olid minemas ravile mandrile. 

COVID-19 analüüse võetakse haigla drive-in´s jätkuvalt kõigil tööpäevadel. Saatekirja saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil nõustajalt: tel 1220, kell 8–22. Kõige kiiremini jõuab testi tulemus inimese digilukku.

Hiiumaa haiglas on töökorraldus aasta algusest samade reeglite järgi:  jätkub nii plaaniline statsionaarne ravi kui ka polikliiniku vastuvõtud. Statsionaarsele ravile saabujail peab olema viimasel 48 tunnis jooksul tehtud negatiivne COVID-19 test. Täpsem info tööpäeviti telefonilt 462 2795 ja haigla kodulehelt www.hiiumaahaigla.ee.

Hiiumaa haiglas on ravil üks COVIDpatsient, koroonahaigete jaoks on ette valmistatud kuus voodikohta.

Perearstide töö jätkub tavapäraselt, võimalusel kontakte vältides: täpsem info töökorralduse kohta perearstidelt. 

Kõrgessaare lasteaia üks rühm on veel sel nädalal suletud. 

Eilsest on Kärdla põhikooli kolmas kooliaste osalisel distantsõppel, kuna haigestunud on mõned õpilased ja lähikontaktsete hulgas on ka õpetajaid. Täpsem info lapsevanematele õppeinfosüsteemis Stuudium. 

Hiiumaa gümnaasium jätkab tavapärase töökorraldusega – üksikuid nakatumisi on ka gümnasistide hulgas, aga nad ei ole koolis viibinud.  

Hiiumaa ettevõtetes on üksikuid nakatunuid, COVID-viiruse leviku koldeid terviseameti kinnitusel ei ole. 

COVID-19 varjatud levikut näitav reoveeseire jätkub, proove võetakse igal nädalal. Möödunud nädalal võeti analüüs Kärdla reoveepuhastist. Reovees viiruse kontsentratsiooni näitav signaal on mõõdukas-tugevast vähenenud õrnaks. Käinas ja Suuremõisas seekord proove ei võetud. Seire selgitus ja kaart

Kriisikomisjoni infokanalid on jätkuvalt: 

• igapäevaselt uued andmed Hiiumaa valla veebilehel

• uudised Hiiumaa valla kodulehel, Hiiumaa äpis ja Hiiumaa valla Facebooki lehel; 

• igal teisipäeval Kadi raadios Hiiumaa  vallavanema asendaja Hergo Tasujaga intervjuu COVID olukorrast Hiiumaal - eetris reeglina kella 14 ja 17 uudistesaates; 

• iganädalased ülevaated Hiiu Lehes. 

Teine vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud ja COVID-19 vaktsineerimine jätkub hoolimata tarnete väikesest vähenemisest – Eestis on vaktsineeritud üle 18 000 inimese. Pfizer/BioNTech vaktsiini tarnete vähendamise tõttu toimub COVID-19 vaktsineerimine Eestis lähiajal mõnevõrra väiksemas mahus plaanitust. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist teise vaktsiinidoosiga. Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,4 protsendil vaktsineeritutest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee
 
Igaüks peab viirusega võitlusele kaasa aitama:  
  • vähenda kontakte, hoia distantsi;

  • käi avalikes siseruumides vaid lühidalt ja maskiga;

  • pese ja desinfitseeri käsi;

  • kui vähegi võimalik, tööta kodust;

  • kui tunned end halvasti, püsi kodus ja tee test. 

Piirangutest kinni pidades pingutame selle nimel, et võimalikult paljud õppijad saaksid käia koolis ja osaleda kontakõppes. 
 
Uuest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.