Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Koroonainfo esmaspäevase seisuga

Hiiumaale lisandus eelmisel nädalal kolm koroonaviirusega nakatunut, kes on olnud lähikontaktsena eneseisolatsioonis juba testimisele eelnenud nädala lõpust. 

Mitmed Hiiumaa nakatunud ei ole Hiiumaal viimasel ajal käinud, nii ka eile testi vastuse saanud koroonapositiivne. Täna nakatunuid Hiiumaale ei lisandunud.

Kokku on terviseameti jälgimisel Hiiumaal nädala alguse seisuga kaheksa positiivset ja ligikaudu 50 lähikontaktset. Enamik positiivseid on nakkuse saanud perekontaktist või õppeasutusest. On ka asümptomaatilisi haigestunuid.  

Möödunud nädalal võeti saarel 86 koroonatesti, neist 73 drive-in´is ja kaks tasulisena. 11 analüüsi võeti patsientidelt, kes hospitaliseeriti Hiiumaa haiglasse või lähevad ravile Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. 

Koroonaviiruse kahtlusega inimeste testimistega jätkatakse Hiiumaa haigla juures drive-in-meetodil kõigil tööpäevadel. Testimispunkt asub haigla polikliiniku kõrval parklas. Saatekirja saab testimiseks nii oma perearstilt kui ka iga päev kell 8–22 perearsti nõuandetelefonilt 1220. Kui olete koroonakahtlusega või lähikontaktsena suunatud testi andma, siis palume viiruse võimaliku levitamise vältimiseks testima minekuks mitte kasutada ühistransporti või sõbra abi.  

Kui minna testima ajal, mil koroonahaigega kokkupuutest on liiga vähe möödas, võib testimisel saada vale-negatiivse vastuse. Lähikontakti ja testimise mõistlikku ajalist vahet aitab hinnata perearst, terviseameti töötaja või testimisega tegelev haiglatöötaja. 

Perearstide töökorraldus ei ole muutunud – vastuvõtuks tuleb eelnevalt registreerida. 

Ka Hiiumaa Haigla jätkab tööd 1. detsembrist rakendatud reeglitega – täpsem info või polikliiniku registratuurist tel 462 2795. 

Alates 14. detsembrist on kogu Eestis viiruse leviku tõkestamiseks täiendavad piirangud sportimisel ja spordivõistlustel, noorsootöös, huvitegevuses ja -hariduses, täienduskoolituses ja täiendõppel. Täpsemalt saab teada www.kriis.ee või üleriigiliselt infotelefonilt 1247. 

Hiiumaa üldhariduskoolid on alates 14. detsembrist distantsõppel. Koolimajades toitlustamist ei toimu, vajadusel komplekteeritakse õpilastele toidupakk. Hariduslike erivajadustega lapsed jätkavad  kontaktõppega ja saavad ka koolilõuna. Täpsemat infot jagavad koolid ise. 

Hiiumaa ametikoolis detsembris õppesessioone ei toimu, loss ja õpilaskodu on suletud. Distantsõppe kohta saab infot juhtõpetajatelt. 

Eelmisel nädalal andsime teada reovee seirest, mis näitas viiruse kontsentratsiooni olulist tõusu Hiiumaal ülemöödunud nädalal. Proov võeti Kärdla reoveepuhastist, kuhu lisaks Kärdla ja Palade piirkonna reoveele tuleb püttidega lisa ka mujalt Hiiumaalt. 

Möödunud nädalal võeti Kärdla reoveepuhastist kaks analüüsi: esmaspäeval kordus- ja neljapäeval tavapärane seireproov. Nende järgi on viiruse kontsentratsiooni näitav signaal nõrgenenud mõõdukas-tugevaks. Samaväärne tulemus saadi proovidest, mis võeti Käina ja Suuremõisa reoveepuhastitest, kust varem ei olnud seire raames proove võetud.

Kaardil on näha reoveeseire tulemused eelmisel nädalal.