Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Koroonaviirus tõi Kärdlasse distantsõppe

Hiiumaa kriisikomisjon tegi täna terviseametile ja haridusministeeriumile ettepaneku suunata Kärdla ja Palade põhikool kuni koolivaheaja alguseni distantsõppele. Koroonaviirusesse nakatumiste arv on sel nädalal Hiiumaal hüppeliselt tõusnud – lisandunud on üle 15 positiivse. Haigestunuid on Kärdla ja Palade koolipere hulgas. 

"Arvestades Kärdla põhikooli nakatunute ja lähikontaktsete arvu ning võimalikku asümptomaatilist nakkuse levikut koolis ja huvitegevusringides, hindas terviseamet koolipidaja otsust Kärdla osas igati mõistlikuks," vahendas kriisikomisjoni juht Hergo Tasuja.  

Kärdla põhikool on seega koolivaheajani ehk 12.–19. veebruaril kaugõppel, täpsem info lapsevanematele Suudiumis. Koolis saavad käia LÕK, TÕK ja HÕK õppekava lapsed. 

"See annab võimaluse kahe nädala jooksul viia lisaks eneseisolatsiooni suunatud inimestele ka teiste õpilaste ja õpetajate kontaktid miinimumini ning kool saab loodetavasti peale vaheaega alustada täies mahus kontaktõppega," vahendas Tasuja terviseameti seisukohta. 

Palade põhikool on kaugõppel esialgu esmaspäevani. Arvestades hetkeseisu, võib koolipidaja homme terviseametiga koostöös uue otsuse teha. 

Kui klassis on kellelgi tuvastatud haigestumine COVID-19 haigusesse, suunatakse kõik lähikontaktsed 10 päevaks eneseisolatsiooni ja kodusele distantsõppele. Terviseamet võtab lähikontaktsetega esimesel võimalusel ühendust ja selgitab edasisi reegleid. Saades teada haigestunust, kellega on lähikontakt olnud, tuleb jääda eneseisolatsiooni. Juhis COVID-19 lähikontaktsele. 

Need, kes haigestunuga samas klassis või õpperühmas ei olnud ning ka muul moel nakatunuga lähikontaktis pole olnud, eneseisolatsioonis olema ei pea. Samas tuleb jälgida oma tervist. Sümptomite ilmnemisel tuleb kohe võtta ühendust perearstiga.