« Tagasi

Koroonaviiruse olukord 13. juulil

Hiiumaal viimastel nädalatel uusi koroonaviirusesse nakatunuid pole olnud. Statistikas kajastatud hiidlased ei ole nakkusohtlikul perioodil saarel viibinud. Nagu kaardilt näha, siis on vaid Hiiu- ja Saaremaa täiesti viirusevabad.

Koroonaviiruse leviku riskitase Eestis tervikuna on madal. Haiglaravil viibijate arv on langenud alla 30.

Samas seitsme päeva keskmine nakatunute arv, mis jaanipühade aegu langes 20 peale, on taas üle 40 tõusnud. Täna oli 54 positiivset testi vastust.

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel.

Juulis Hiiumaa haiglas vaktsineerimisi ei toimu.

71 protsenti täisealistest hiidlastest on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud. 1215 aastatest on Eestis kaitsesüsti saanud vaid iga kümnes ning 1617 aastastest 29 protsenti.

Teadusnõukoja hinnangul on karjaimmuunsuseks vajalik 8590protsendiline hõlmatus, arvestades uute nakkavamate tüvede levikut.

Piirangud: Alates tänasest pääseb Euroopa Liidu välistest kõrge nakkusohuga riikidest Eestisse üksnes juhul, kui teha enne Eestisse saabumist koroonaviiruse test ja selle tulemus on negatiivne.

Veerand eelmisel nädalal lisandunud haigusjuhtudest toodi sisse välismaalt.

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee