« Tagasi

Koroonaviiruse olukord 14. septembril

Viimase 7 päevaga on Eestis lisandunud üle 3000 uue haigusjuhu. Haiglas on enam kui 150 COVID patsienti. 

Hiiumaal viibib eneseisolatsioonis esmaspäevase seisuga kaks positiivse proovi andnud inimest. Täna, teisipäeval lisandus statistikasse kaks uut haigusjuhtu, nende osas hetkel infot ei ole.  

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel. 

Hiiumaa on esimene maakond, kus vaktsineerituse hõlmatus ületas 70 protsendi piiri. Täiskasvanutest on kaitsesüsti saanud 79 protsenti hiidlastest. 

21. septembril sõidab kiirabiauto ümber saare ning pakub vaktsineerimise võimalust.  

Piirangud 

26. augustist laienes maskikandmise kohustus kõikidele avalikele siseruumidele, kus ei kontrollita COVID tõendit. Sealhulgas ühistranspordis. 

Endiselt on maskikandmise kohustusest vabastatud kuni 12-aastased lapsed või kui suu ja nina katmine on tervislikel või muudel olulistel põhjustel vastunäidustatud. 

Samast päevast tuleb täiskasvanutel esitada COVID tõend avalikes sise- ja väliruumides toimuvate tegevuste ja ürituste puhul. 

COVID tõendit ei pea kontrollima piiramata territooriumiga väliürituste puhul. 

Teame, et vabariigi valitsus arutab piirangute leevendamist, sh maskikohustuse kaotamist Hiiumaal, arvestades kõrget vaktsineeritust ning madalat nakatumismäära.  

Tõend 

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul. Viimases kohas osutatakse abi ka välismaalastele. 

Väga oluline, et kaasas oleks ID-kaart ja PIN1 kood.  

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee