« Tagasi

Koroonaviiruse olukord Hiiumaal 25. jaanuaril

Koroonasse nakatumine on Eestis hüppeliselt kasvanud. Viimase nädala keskmine päevane nakatumiste arv on tänase seisuga 4300. 

Sealjuures viimasel kahel päeval on positiivseid teste 5000+ lisandunud. Võrdluseks, kuu aja eest, jõululaupäeval registreeriti 464 positiivset testi.  

Hiiumaaga on hetkel seotud 142 aktiivset haigusjuhu, kellest reedese seisuga viibis saarel kohapeal 43. Nädalavahetusel ja eile-täna lisandunute osas on andmed täpsustamisel. Küll saab välja tuua, et haigusjuhtumitega on seotud vähemalt kolm kooli, mis seetõttu õppetööd ümber korraldavad.  

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimiseks saab aja broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel või helistades otse oma perearstile. 

Tõend 

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul.  

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee