Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Kriisikomisjon arutas olukorda Hiiumaal

Täna pärastlõunal kohtusid Hiiumaa valla kriisikomisjoni koosolekul vallavalitsuse, haigla, politsei, päästeameti ja kaitseliidu esindajad. 

Politsei jätkab öise alkoholimüügi kontrolliga ja rikkumistega Hiiumaal probleeme ei ole – Hiiumaa on teistele maakondadele heaks eeskujuks. Päästeametil jätkub tavapärane töö. Hiiumaa haiglas on kõrgendatud valmisolek. Haiglal on jätkuv valmisolek koroonapatsientide vastuvõtuks, vajadusel viiakse patsiendid edasi mandrile. Haiglas jätkub külastuskeeld. 

Seoses tänase kolme nakatunuga arutati olukorda Hiiumaal. Kuna nakatunute hulgas on Samaaria ja Tohvri hooldekodu personali liige, siis testiti täna mõlemas kõiki töötajaid. Vastused tulevad nädalavahetusel. Tohvri juht Pirje Lehtmaa ütles, et nakatunu lähikontaktsed ei ole sel nädalal tööl käinud ja kliendid on hea tervise juures. 

Et üks nakatunu on seotud Emmaste kooliga, oli koolis täna e-õppe päev ja kool läheb järgmisest nädalast kaheks nädalaks distantsõppele. 

Emmaste osavallas pööratakse senisest veelgi suuremat tähelepanu eakatele ning vajadusel viiakse koju toit ja ravimid. Samuti pööravad sotsiaaltöötajad tähelepanu peredele, kelle lastel on vaja sooja toitu. Abi saamiseks palun pöörduge otse Emmaste sotsiaaltöötaja Liia Rulli poole. 

Emmaste lasteaias oli täna lapsi tavapärasest vähem, järgmise nädala üritused on edasi lükatud. 

Emmaste vaba aja keskus on eilsest külastamiseks suletud ja huviringid kaheks nädalaks pausil. 

Jätkame vastutustundlikku käitumist! Ära kohtu tuttavatega tõbisena või nakkuskahtlusega ega mine tõbisena ühelegi üritusele või peole, isegi mitte korraks. Rahulikku nädalavahetust!

Foto Priit Mürk, ERR