Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Kriisikomisjon: olgem ettevaatlikud, sest haigus võib kulgeda raskelt!

Reedel kogunenud Hiiumaa kriisikomisjon arutas, kuidas Hiiumaa meditsiinisüsteem koroonaoludes vastu peab, sest haigus võib kulgeda raskelt.

Hiiumaa haigla juht Riina Tamm rääkis, et haigla kuuest koroonakohast oli reedese seisuga juba kaks hõivatud. Ta lisas, et Hiiumaa koroonapositiivsete seas on palju neid, kellel ei kulge haigus kergelt, esineb COVID-kopsupõletikku. Et kodus olevate koroonahaigete seisund võib kiirelt halveneda, oli haiglajuht mures, kuidas meditsiinisüsteem sellele vastu peab. Lisaks on sel aastal hüppeliselt kasvanud EMO koormus. Ta lisas, et haiglas personali jagub ja isikukaitsevahendite varu on hea. Koroonaanalüüse võetakse igal tööpäeval.

Terviseameti Hiiumaa esinduse inspektor Kaia Adelmann ütles, et kui mõnel Hiiumaa inimesel on küsimus, kas ta on olnud lähikontaktne, võib oma murest otse terviseametile teada anda. Terviseameti Hiiumaa esinduse kontaktid on tel 794 3500 ja kaia.adelman@terviseamet.ee. Riigiinfo telefonilt 1247 saab usaldusväärset infot koroonaviirusega seotud riiklikke korraldusi puudutavates küsimustes. Kui olete saanud positiivse testivastuse, siis on abiks, kui ise kiirelt teavitate lähikontaktseid ja kindlasti räägite ka terviseametile ausalt oma kontaktidest.

Hiiumaa valla kriisikomisjon kogunes reede pärastlõunal virtuaalselt. Osalesid vallavalitsuse ja osavallavalitsuste, Hiiumaa haigla, politsei- ja piirivalveameti, päästeameti, kaitseliidu, maanteeameti, Kärdla veevärgi, terviseameti esindajad, kes rääkisid oma ameti tööst koroona tingimustes. Vaktsiinide teemal andsid infot sotsiaalministeeriumi ja haigekassa esindajad.