Eriolukord seoses koroonaviirusega

The selected web content no longer exists.
« Tagasi

Kuhu visata kasutatud kaitsemaskid?

Ajal, mil peame seisma silmitsi COVID-19 viirusega ning ennast selle eest kaitsma, on Hiiumaal väga palju kaitsemaski eeskujulikult kandvaid inimesi. Mask vähendab riski, et nakkusekandja annab viiruse edasi teistele ja kaitseb ka maskikandjat ennast, kui tal veel viirust ei ole. Kuidas aga käia ümber maskiga, mida me enam ei kasuta?  

Tavatarbimises olevad ühekordsed maskid on segaolmejäätmed ja need tuleb panna olmeprügi hulka. Tervishoiuasutustes käideldakse maske kui meditsiinijäätmeid.  

Kindlasti ei tohiks kaitsemask sattuda kanalisatsioonisüsteemi. Kaitsemaski sattumisel kanalisatsiooni on väga suur ummistuse tekkimise oht. Juba on ette tulnud olukordi, kus Hiiumaal on kaitsemaskid kanalisatsioonisüsteemi ummistanud. Kasutatud kaitsemaski koht on segaolmejäätmete konteineris. Juhul, kui maski on kandnud diagnoositud COVID-19 positiivne, siis tasub ettevaatuse mõttes oma jäätmed panna eraldi kilekotti ja visata suletuna samuti segaolmejäätmete hulka.  

Soovitame kasutada nii palju kui vähegi võimalik korduskasutatavaid maske, mida saab pärast desinfitseerimist või pesemist mitmeid kordi uuesti kasutada. Selliselt säästetakse keskkonda ühekordsete maskidega kaasnevast jäätmete tekkimisest. Ka viiruse leviku olukorras ei tasu unustada jäätmetekke vältimise võimalusi. 

Ka maski kandes tuleb lisaks täita kõiki teisi ohutusmeetmeid: pesta käsi ja hoida teiste inimestega distantsi. Hoolime endist ja kaaslastest! 

 

Maski kasutamise meelespea 

  • Ära viska mingil juhul maski ega ka teisi vees mitte lagunevaid materjale kanalisatsioonisüsteemi. 

  • Ära jaga oma maski kellegi teisega. 

  • Väldi kaitsemaskide sattumist loodusesse. 

  • Viska kasutatud kaitsemask segaolmejäätmete konteinerisse. 

  • Eelista korduvasutatavat maski.